Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Toyota Tj Cruiser concept tokyo autoshowda tanıtılacak

Tokyo Otomobil Fuarı’nda gösterimi yapılacak olan konsept, unutulmazlar arasında girmeye aday.  Nissan, Mitsubishi, Honda ve Daihat...

Tokyo Otomobil Fuarı’nda gösterimi yapılacak olan konsept, unutulmazlar arasında girmeye aday. 

Nissan, Mitsubishi, Honda ve Daihatsu gibi markaların ardından Tokyo Otomobil Fuarı’nda sahne alacak olan bir diğer Japon devi Toyota da en dikkat çeken podyum olma konusundaki iddiasını ortaya koymaya başlıyor. 

Bunun için son zamanların en ilginç projelerinden birisine imza atan marka, ismiyle FJ Cruiser modelini akıllara getiren Tj Cruiser‘ı karşımıza çıkardı. 
Gövde tipiyle Van ve SUV yapısının ortak noktada buluşturduğunu gördüğümüz konsept dört tekerlekten çekişli altyapı üzerine kurulmuş. 
 
Aynı zamanda Toyota’nın küresel altyapı mimarisi olan TNGA‘dan faydalanılarak geliştirildiği açıklanan projenin güç ünitesinde hibrit motor teknolojisi yer alıyor.

Fj Cruiser’da olduğu gibi tasarım hatlarında kutu formlu yapının kullanıldığı üç metre uzunluğundaki konseptte 20 inç‘lik devasa jantlar dış yapıda hemen göze çarpıyor. 

VAN yapısındaki en büyük belirtiyi geriye doğru sürgülü şekilde açılan kapısıyla veren aracın iç hacmiyse göz kamaştırıcı. 

En arkadan en öne kadar tüm koltukları tamamen yatırılabilir yapıda olan Tj Cruiser’ın bu bölümüne bisiklet ve sörf tahtası gibi büyük eşyalar rahatlıkla koyulabiliyor. 

Konsolunda boylu boyunca uzanan ince bir ekranın kullanıldığı konseptin içerisindeki genel yapının realiteden biraz uzak olduğu da gözümüzden kaçmadı. 

Kaputunun altında 2.0 litrelik içten yanmalı ve elektrik motor birlikteliğinin yer aldığı Tj Cruiser’ın performans değerleriyse şimdilik açıklanmış değil. Gösterimi 25 Ekim‘de yapılacak olan konsept şüphesiz organizasyonun en dikkat çeken parçalarından birisi olacak.kaynak:LOG

Hiç yorum yok