Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Mitsubishi elektrikli Crossover’dan yeni detaylar geldi

Yaklaşık iki hafta önce ilk detaylarını sizlerle paylaştığımız Mitsubishi EVO hamlesiyle ilgili yeni bilgiler kendisini göstermeye başladı....

Yaklaşık iki hafta önce ilk detaylarını sizlerle paylaştığımız Mitsubishi EVO hamlesiyle ilgili yeni bilgiler kendisini göstermeye başladı. 
2017’nin başında EVO imzasına veda ettiğini ve Lancer’ın üretimden kaldırılacağını duyuran marka, bu ismi elektrikli bir modelle geri döndürmeye hazırlanıyor. 

Eclipse‘de olduğu gibi SUV formunda gelecek olan tamamen elektrikli konsept için e-Evolution adını tercih eden Mitsubishi, Tokyo Otomobil Fuarı’nda bu modeli sergileyecek. 

Ufak hatırlatmanın ardından markanın resmi kaynakları üzerinden gelen yeni detaylara baktığımızda karşımıza yeni bir tanım çıkıyor; 
“Yüksek performansa sahip elektrikli bir crossover!” Detaylarla birlikte modelin ön bölümünü ilk kez gösteren görseli de meraklılarıyla paylaşan Mitsubishi, Eclipse Cross’da kullandığı keskin tasarım dilini yeni konseptinde de kullandığının sinyalini de verdi. 

Gelelim Japonya’dan gelen yeni yapboz parçalarına. Yapılan açıklamada Mitsubishi’nin e-Evolution’da üç elektrik motoruna yer verdiğini görüyoruz. Bir tanesi önde iki tanesiyse arkada konumlandırılacak olan bu motorlarla konseptin 300 beygirin üzerinde bir güçle gelebileceğini de beklememiz çok yanlış olmaz. 

Performansının yanında sürüş dinamikleriyle ilgili de önemli parçalar barındıran e-Evolution, yeni nesil elektronik tork ilerim teknolojisi olan Active Yaw Control‘üne de sahip olacak. 

Konseptte dikkat çekecek olan teknolojik parçalardan birisi de yapay zeka desteği olacak. Mitsubishi’ye göre, yeni e-Evolution’da yer alacak beyin, sürücüyle aracı sürekli koordine edecek. 

Sesli diyalog ve gösterge tablosu ekranı aracılığıyla iletişim kuracak olan bu yapay zeka trafik koşullarındaki değişiklikleri ve sürücünün hareketlerini anlık olarak gözlemleyebilecek.kaynak:LOG

Hiç yorum yok