Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Porsche 911 Carrera T günyüzüne çıktı

Porsche, 911 Carrera T ile 1968 yılının minimalist konseptini yeniden canlandırdı.  911 Carrera T daha düşük ağırlık, manuel şanzım...

Porsche, 911 Carrera T ile 1968 yılının minimalist konseptini yeniden canlandırdı. 


911 Carrera T daha düşük ağırlık, manuel şanzıman sayesinde daha kısa vites geçişleri ve mekanik arka diferansiyel kilidine sahip arkadan çekiş sistemi ile yüksek performans ve üst düzey sürüş keyfi sunuyor Porsche 1968 yılında piyasaya sunduğu 911 T modelini 911 Carrera T ile yeniden canlandırdı. 

Porsche’nin “Touring” modellerini tanımlamak için kullandığı T harfiyle adlandırılan 911 Carrera T, 20 milimetre daha alçak spor şasi, ağırlığa göre optimize edilmiş Sport Chrono Paketi, kırmızı sembollere sahip daha kısa vites kolu ve merkezi Sport-Tex kaplamalı koltuklar gibi 911 Carrera’dan farklı birçok özelliğe sahip.  


Geliştirilmiş ağırlık-güç oranı ve daha yüksek performans  
Çift turboşarjlı, üç litrelik, altı silindirli yatık motor 370 hp güç ve 1.750-5.000 devir arasında 450 Nm azami tork üretiyor. 3,85 kg/hp’ye yükseltilen ağırlık-güç oranı daha yüksek performans ve daha çevik sürüş dinamikleri sunuyor. 

Vites aralıkları kısaltılan manuel şanzıman ve mekanik diferansiyel kilitleri sayesinde, 911 Carrera T sıfırdan saatte 100 kilometreye 4,5 saniyede, yani 911 Carrera Coupé’den 0,1 saniye daha kısa sürede çıkıyor. Yeni otomobilin saatte 200 kilometre hıza ulaşması ise yalnızca 15,1 saniye sürüyor. 

Carrera T’de opsiyonel olarak sunulan Porsche Doppelkupplung (PDK) şanzıman ise sıfırdan 100 kilometreye çıkma süresi 4,2 saniyeye, 200 km/s’ye ulaşma süresini ise 14,5 saniyeye iniyor. Her iki şanzıman versiyonunda da azami hız 290 km/s’nin üzerinde.
Sportif tasarım ve benzersiz görünüm 
Otomobilin gövde parçaları ve jantlar, farklılığı vurgulayan unsurlar olarak öne çıkıyor. 

911 Carrera T’nin aerodinamik yönden iyileştirilen ön spoileri ve metalik Agate grisi Sport Design yan aynalar, önden bakıldığında dikkat çeken tasarım özellikleri arasında. Yandan bakıldığında ise 20 inçlik Titan grisi Carrera S jantlar, yeni otomobilin kimliğini kolayca ortaya koyuyor. 

Profil görünümdeki bir diğer karakteristik özellik ise, “911 Carrera T” logosu. Otomobilin arka kısmında ise arka ızgara çubukları, Porsche logosu, Agate grisi “911 Carrera T” yazısı, standart donanım olarak gelen spor egzoz sistemi, dikkat çekici özellikler arasında.  
Minimalist bir iç mekan konsepti ve yeni iç mekan paketi Kabinin görünümü de daha sportif ve minimalist bir görünüm kazanmış durumda. Siyah, dört yönde ayarlanabilen elektrikli koltukların orta kısmı Sport-Tex kaplamalı, baş desteklerinde ise siyah iplikle işlenmiş “911” logosu göze çarpıyor. 

Yeni Carrera T modeli ayrıca ilk kez tam spor koltuk seçeneği sunuyor. Deri kaplamalı GT sports direksiyon üzerinde standart olarak yer alan mod düğmeleri, sürücünün farklı sürüş programları arasında geçiş yapmasına olanak sağlıyor. 

Kırmızı sembollere sahip, kısaltılmış vites kolu da yalnızca 911 Carrera T’ye has özelliklerden biri. Bir diğer yenilik ise, Racing Sarısı, Guards Kırmızısı ve GT Gümüş renkleriyle kontrast oluşturarak sportif görünümü daha da pekiştiren T iç mekan paketi. 

Bu renkler, emniyet kemerleri, baş desteklerindeki “911” logosu, kapı halkaları ve koltukların Sport-Tex kaplaması gibi iç mekan unsurlarını vurgulamak için kullanılabiliyor.

Hiç yorum yok