Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Nissan IMx Tek şarjla 600 kilometre yol gidiyor

Nissan, Leaf'ten sonra bir elektrikli model daha kuruldu. Adı IMx modelin GT-R'dan daha güçlü olacağı ve tek şarjla 600 km'den ...

Nissan, Leaf'ten sonra bir elektrikli model daha kuruldu. Adı IMx modelin GT-R'dan daha güçlü olacağı ve tek şarjla 600 km'den fazla gidebileceği söyleniyor. 

 Elektrikli otomobillerde gittikçe artan rekabete sektörün en önemli oyuncularından Nissan yeni bir modelle daha katılıyor. Geçtiğimiz ay en çok satan elektrikli model Leaf'in yeni versiyonunu açıklayan Nissan, IMx ile yeni bir atağa daha hazırlanıyor. 

Yeni modelin GT-R sportscar'dan daha güçlü olacağını açıklayan Nissan, Mitsubishi ve Renault ile aynı platformu paylaşacak aracın 2020 yılından sonra üretim bandına geleceğini duyurdu. 
Tek şarjla 600 kilometre 
IMx tek şarjla 600 km giderken, bu mesafe yeni Leaf'e göre yüzde 50 daha fazla. Öte yandan Toyota da menzili 1000 km olan yeni bir modelin duyurusunun hazırlığını yapıyor. 

Dört çekişli ve çift motorlu crossover tipi araç, aynı zamanda otonom sürüş özelliklerine de sahip. Araçta 360 derece sensörler, kablosuz şarj ve göz teknolojisi özellikleri bulunuyor. Habertürk

Hiç yorum yok