Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MTV zammı yüzde 25'e çekilebilir

Motorlu taşıtlar vergisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sinyalini verdiği ve Bakanlar Kurulu’nda görüşülen indirim için Maliye çalışmaya başla...

Motorlu taşıtlar vergisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sinyalini verdiği ve Bakanlar Kurulu’nda görüşülen indirim için Maliye çalışmaya başladı. 

Daha önce yüzde 40 olarak açıklanan zammın yüzde 25'e çekilebileceği belirtiliyor. 

Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çağrısından sonra motorlu taşıtlar vergisindeki yüzde 40'lık zammı aşağı çekmek için çalışmaya başladı. 

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, daha önce yüzde 40-68 olarak açıklanan zam aralığı yüzde 20-40 bandına çekilecek. Gelecek hafta açıklanması beklenen düzenleme için üzerinde en çok durulan senaryolardan biri de zam oranının yüzde 25 olması yönünde. 


Maliye, vergi hazırlıkları sırasında binek araçlara 40 bin liranın altında başlayıp 475 bin liranın üzerine kadar 7 farklı fiyat aralığı getirmişti. 

7 FİYAT ARALIĞI 
Yeni düzenlemede 7 fiyat aralığı için farklı vergilendirme uygulamasının devam etmesi bekleniyor. Aracın fiyat aralığı yükseldikçe ödenecek MTV tutarı da üst limite doğru yükselecek. 

Öte yandan Meclis’e gönderilen tasarıda gelir vergisindeki değişiklik, ücret gelirleri için 1 Ocak 2018'den, diğer kazançlar için 2017 yılı kazançlarından itibaren geçerli olacak. 

Gelir vergisi tarifesinin üçüncü dilimindeki gelirler için uygulanan yüzde 27 oranının 30'a çıkarılması ise değişmeyecek.kaynak :NTV

Hiç yorum yok