Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Honda Sports EV 2020 de yola çıkabilir

Bu yılki Tokyo Otomobil Fuarı’nın bazı üreticiler için ayrı bir anlamı var.  Bunlardan birisi olan Honda, önümüzdeki üç yıl içerisin...

Bu yılki Tokyo Otomobil Fuarı’nın bazı üreticiler için ayrı bir anlamı var. 

Bunlardan birisi olan Honda, önümüzdeki üç yıl içerisinde piyasaya sunmak istediği elektrikli modellerini sergileyeceğini geçtiğimiz günlerde açıklamış ve bunun ilk örneğini Urban EV ile vermişti. 

Urban EV’nin 2019 yılında satışa sunulmasıyla ilgili resmi açıklanın yapılmasının ardından gözler işaret edilen ikinci modele çevrildi. Performans odaklı bir elektrikli otomobil olacağı söylenen bu model Sports EV adıyla şu an karşımızda durmakta. 


Halihazırda sadece tasarımıyla ilgili aklımızda bir fikir yaratabilecek olan konseptin performansıyla ilgili herhangi bir bilgiyse paylaşılmış değil. Honda Sports EV 2021’de yola çıkabilir Sports EV konsept yapısı itibarıyla oldukça kompakt bir otomobil. 

Mazda Mx-5 ile benzer ölçülerde olduğu söylenen konseptin kullanıcı deneyimi de oldukça iddialı olacak gibi gözüküyor. Sürüş pozisyonu gereği koltukları arka aksa oldukça yakın olan araç tavan bölümüyle de Jaguar E-Type gibi ikonik bir modeli akıllara getirmekte. 

Honda tarafından geliştirilen yapay zeka destekli asistana da sahip olan konsept benzer örneklerde de gördüğümüz gibi otomobil ve sürücü birlikteliğini artırmayı amaçlıyor. 


Urban EV’de olduğu gibi seri üretime geçirilmesi beklenen konseptin 2020-2021 arasında sokaklara çıkabileceği konuşulmakta.KAYNAK:LOG

Hiç yorum yok