Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Bmw X2 Ortaya çıktı

BMW X1'den yola çıkılarak üretilen BMW X2 ortaya çıktı. Crossover olan araç, tasarımı itibariyle hatchback modelleri de anımsatıyor.  ...

BMW X1'den yola çıkılarak üretilen BMW X2 ortaya çıktı. Crossover olan araç, tasarımı itibariyle hatchback modelleri de anımsatıyor. 

 BMW X2, sportif hatlarıyla dikkat çekiyor. Ön tarafta geniş bir ızgaraya ve ince LED farlara sahip. Yan taraftan bakıldığında ise C sütunlarına yerleştirilen logo göze çarpıyor. 

Arka tarafa geçtiğimizde, sportif yapının buraya da taşındığını görüyoruz. Çift çıkışlı egzoz yapısı da bunu destekler nitelikte. Ayrıca büyükçe tasarlanmış stop lambaları dikkat çekici. İç mekanda bildiğimiz BMW tasarımından vazgeçilmemiş. 
Son dönemlerde sıkça rastladığımız ‘konsoldan taşan ekran’ BMW X2‘de de kullanılmış. Bu ekran 6.5 inç boyutunda olsa da, isteğe göre 8.5 ince çıkartılabiliyor. Hem ön hem de orta konsolda kullanılan dikişler içerideki şıklığa şıklık katmış. 

Motor seçenekleri 
BMW X2’nin Avrupa’da üç farklı motor seçeneğiyle satışa sunulması planlanıyor. Bunlardan ilki, 2.0 litrelik turbo benzinli motor. 

Bu motor 192 beygirlik güç 280 Nm tork değerine sahip. Aktarma kısmında 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman görev yapıyor. Diğer ikisi seçenek ise dizel ünitelerden oluşuyor. 

Her ikisi de 2.0 litre olmakla beraber biri 191, diğeri 231 beygir gücünde. Ayrıca sürümlerde 8 ileri otomatik şanzımana yer verilmiş.haber7

Hiç yorum yok