Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Zorlu Center’da elektrikli taksi dönemi başladı

Zorlu Center, bir ilki daha hayata geçirerek taksi durağında elektrikli taksi hizmeti vermeye başladı. Avrupa’nın en büyük yeşil çatısına s...

Zorlu Center, bir ilki daha hayata geçirerek taksi durağında elektrikli taksi hizmeti vermeye başladı. Avrupa’nın en büyük yeşil çatısına sahip Zorlu Center, çevreci uygulamalarına bir yenisini daha ekliyor. 

Kurulduğu günden bu yana doğaya uyumlu yaklaşımıyla projeler hayata geçirenZorlu Center, İstanbul’da bir ilk olacak elektrikli taksi dönemini başlatıyor.

Alışveriş merkezine ait taksi durağında ziyaretçilerine elektrikli taksi hizmeti vermeye başlayarak, karbondioksit salınımı olmayan doğa dostu taksilerlemüşterilerini buluşturuyor. 

Çevreci bir ulaşım imkanı sağlayan, sıfır karbondioksit salınımlı elektrikli taksilertek seferde ortalama 300 kmyol gidilebilecek; oksijen ve yakıt tasarrufu sağlayacaktır. 
Pilot uygulama olarak başlatılan projede, Zorlu Center’da hizmet verecek elektrikli taksi sayısının düzenli olarak arttırılması planlanmaktadır. 

Avrupa’nın en büyük yeşil çatısı Zorlu Center’da 60 bin m² lik yeşil çatısıyla Avrupa’nın en büyük yeşil çatısına sahip olanZorlu Center’da ayrıca 72 bin m² yeşil alan bulunuyor.

International Green Roof Association (IGRA) Uluslararası Yeşil Çatı Derneği tarafından 2015 yılında ödüllendirilen Zorlu Center’datoplam 3 bin 750 adet ağaç, 60 bin çalı, iç mekânlarda ise 16 bin adet bitki bulunuyor. Projede ayrıca 45 bin metrekarelik halı bahçesi, 2 bin 800 metrekarelik iç mekân bitki alanı da yer alıyor.

Hiç yorum yok