Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Zıpcar Saatlik Araç Kiralama Hizmetiyle Genişlemeye Devam Ediyor

Time Dergisi’nin “Dünyanın en etkili 100 kişisi” arasında gösterdiğiRobin Chase kurucusu olduğu Zipcar’ı anlatmak üzere Türkiye’ye bir ziya...

Time Dergisi’nin “Dünyanın en etkili 100 kişisi” arasında gösterdiğiRobin Chase kurucusu olduğu Zipcar’ı anlatmak üzere Türkiye’ye bir ziyarette bulundu. 

Chasekatıldığı “Ulaşımda Akıllı ve İnovatif İş Modelleri “ konferansında yaptığı konuşmada dünyaotomotiv sektörünün artık müşterilerinin ne zaman ve nereye yolculuk yapacağı sorusuna göre şekillenmeye başladığını söyledi. 

Tek bir modelin tüm ihtiyaçları karşılamadığını ve şehirlerde yaşayanlara ilelebet aynı şekilde araba satamayacaklarını anlayan otomotiv endüstrisinin konsept değiştirmeye hazırlandığını belirtenChase, saatlik araç kiralama fikrinin de değişen bu beklentilerin bir sonucu olarak doğduğunu sözlerine ekledi. 

Zipcar’ın dünyada bir değişime öncülük ettiğini ve 17 yılda10 ülkede milyonlarca insanların araç satın alma ezberini bozduğunu belirten Chase şöyle devam etti; “15 saniyelik bir zaman dilimi içinde kimsenin yardım ve müdahelesi olmadan, kolay, hızlı ve her ihtiyaca uygun araç kiralama hizmeti sunan Zipcar,Türkiye’de de çok hızlı bir biçimde benimsendi. 
Türkiye’de teknoloji ve trendleri yakından takip eden genç nüfus sistemi günlük hayatının bir parçası haline getirdi. Benzer iş modellerinin de ortaya çıkışıyla kolektif bilincin hızla değiştiğini görüyoruz. 

Çok yakın bir gelecekte İstanbul’da daha çok kişi saatlik araç kiralayarak ulaşım ihtiyaçlarını karşılayacak” dedi. Türkiye’de Zipcar operasyonlarını yöneten Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici ise;“Türkiye’de Zipcarbaşarıyla büyümeye devam ediyor. 

Halen 70 lokasyonda 131 adet BMW,Mercedes, Renault gibi markaların araçlarından oluşan filomuz ile ulaşıma alternatif çözüm, rahatlık, hız ve konfor katıyoruz. Geleceğin işi gözüyle baktığımız Zipcar çok yakında şehir içinde ISPARK noktalarında da hizmet vermeye başlayacak. 

Müşterilerimiz Zipcar’ı bundan böyle yol üzerinde de görmeye başlayacak” dedi. Zipcar, sistemi ile İstanbul’un yoğun temposunda yaşayan müşterilerine, şirket havuz araçlarından tasarruf etmek isteyen firmalara, araç sahibi olmayan ancak zaman zaman bir araca ihtiyaç duyan bireylere yönelik olarak araç sahipliğinebir alternatif sunuyor. 

Saatlik araç kiralama sistemi ile dünyada 10ülkede şehir hayatına hız ve konfor katan Zipcar, şehiriçi ulaşımını kolaylaştıran küçük ve spor modellerle kullanıcıların beklentilerini karşılamaya devam ediyor. Aylık 15 TL veya yıllık 75 TL karşılığında üye olunan Zipcar’da saati 15 TL’den başlayan ücretlerle araç kiralanabiliyor ve sigorta gibi ilave maliyetleri de kullanıcılarına yansıtmıyor. 

 ZipcarLokasyonları; Arçelik Sütlüce, AtaşehirBirmot, AtaşehirOtokoç, Atatürk Havalimanı, Atlı Spor Klübü(Maslak), Başakşehir Ağaoğlu, BeylikdüzüBirmot, Büyükçekmece Tüyap, Carea Otomotiv ( Maltepe), Çamlıca İş Merkezi, Galleria AVM(Bakırköy), Gayrettepe Metro, Göker Otopark(Eyüp), Grand Cevahir Hotel(Mecidiyeköy), Hilton Kozyatağı, İstinye Otokoç, İTV Taksim, İTV Suadiye, Kadıköy Başkent, Kalamış Marina, Katibim Otopark(Üsküdar), Koç Holding(Nakkaştepe), , Küçükyalı Otokoç Genel Müdürlük Otoparkı, Koç Üniversitesi Ana Kampüs, Koç Üniversitesi Batı Kampüsü, Maslak Beybi Giz, Maslak Orjin, Mercedes Hadımköy, Özdilek Park Levent, Palladium(Ataşehir), Park Çağlayan, Park Dedeman (Levent), Polat Towers(Fulya), Şişhane Parktürk, T- Park Emniyet Evler(Levent), Opet Kuruçeşme, Taşdelen Otokoç, Tepe Nautilus(Kadıköy), TrumpTowers(Mecidiyeköy), Yenibosna Otokoç, Yıldız Teknik Üniversitesi-Teknopark-(İkitelli) Zincirlikuyu Birmot, Zorlu AVM, AntalyaHavalimanı