Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Türkiyede Yılın Otomobili Seçiminde Heyecan Dorukta

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” (TYO) seçimlerinde geri sayım başlad...

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” (TYO) seçimlerinde geri sayım başladı. 

OGD üyeleri, kazanan otomobili belirlemek için Intercityİstanbulpark’ta bir araya geldi. 

4 Nisan 2017 tarihinde IntercityİstanbulPark’ta yapılan test sürüşünde, tüm finalist otomobiller; “Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” kriterleri açısından önemli bir sınavdan geçirildi. 

Gün boyu süren testlerin ardından “Yılın Otomobili” seçimlerinde, ikinci raund başladı. Her jüri üyesi 7 finalist otomobil arasından sahip olduğu 250 puanı adaylar arasında dağıtacak. En fazla puan alan finalist, Türkiye'de Yılın Otomobili seçilecek. 
Birincinin açıklanacağı ödül töreni ise 11 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek. Birinci seçilen marka, Yılın Otomobili logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek. Türkiye’de “Yılın Otomobili” seçimleri iki aşamadan oluşuyor. 

3 Mart tarihinde yapılan ilk oylama sonucunda jüri üyeleri tarafından en fazla puan alan 7 otomobil, finalde yarışmaya hak kazandı. Ocak 2016 – Şubat 2017 tarihleri arasında satışa sunulmuş olan 25 aday otomobil arasından Honda Civic, Mazda MX-5, Peugeot 3008, Renault Megane, SeatAteca, Toyota C-HR ve Volvo S90 modelleri finale kaldı. 

Bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye’de Yılın Otomobili 2017’yi PPG Türkiye Otomotiv Tamir Boyaları ana sponsorluğunda, Intercity, Bridgestone ve Shell Helix Motor Yağları co-sponsorluğunda gerçekleşiyor.