Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ikinci el araba fiyatını 10 sn de öğrenin

Türkiye’nin lider otomotiv datası şirketi Eurotax’ın geliştirdiği “Cardata Fiyatlandırma Modülü” hayata geçti.  Şirket bu hizmeti şi...

Türkiye’nin lider otomotiv datası şirketi Eurotax’ın geliştirdiği “Cardata Fiyatlandırma Modülü” hayata geçti. 

Şirket bu hizmeti şimdilik otomobil bayileri, sigorta ve filo kiralama şirketleri ile banka ve finans kuruluşlarına sunuyor. Herhangi bir aracın ikinci el değerini öğrenmek isteyen kullanıcılar, araç bilgilerini girerek güncel fiyata 10 saniye içinde anında ulaşabiliyorlar. 

Eurotax Türkiye Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, Türkiye otomotiv sektörüne çok önemli bir fiyatlandırma sistemi sunduklarının belirterek “Sektörde bugüne kadar Cardata gibi gelişmiş bir fiyatlandırma sisteminin olmaması açıkçası sektör için büyük bir eksiklikti. 

Sahip olduğumuz güncel saha datası ve 11 yıldır Türkiye otomotiv pazarında edindiğimiz tecrübe ve know-how ile bu sistemi en doğru ve en gelişmiş şekilde sektörün hizmetine sunduk” dedi. 

Sektördeki benzer diğer uygulamalar ise ana işi ‘data işi’ olmayan, farklı iş kollarından zorlama ile türetilmiş uygulamalar olduğuna da dikkat çeken Yalçın “Mevcut uygulamalarda fiyatlandırmada kısıtlı marka ve model bazında. Bu durumda fiyatlandırılan araçların değerleri de otomotiv sektörünün kabul ettiği ikinci el fiyatlarından çok uzak. 

Cardata’nın Türkiye’nin en doğru ve en güncel 2. el araç değerlerini sunması gibi oldukça iddialı bir söylem ile çıkması da bundan kaynaklanıyor. Cardata’nın farkı güncel olması, datasının doğru olması, tüm marka, model ve yılları kapsıyor olması” şeklinde konuştu. 

 Yalçın, modülün şu anda 5 otomobil markasının tüm Türkiye çapındaki 250 adede yakın bayisi, 7 filo kiralama şirketi, 5 sigorta şirketi ve 4 banka tarafından kullanıldığını ve yakın gelecekte çalışılan kurum sayısının 2 katına çıkacağını belirtti. 

 Zaman kazandırıyor ; kayıpları azaltıyor… 
Tüm değerlendirme modüllerinde olduğu gibi Cardata sisteminde de “data” en önemli parametreyi oluşturuyor. Sektörde 10 yılı aşkın tecrübesi olan Eurotax’ın elindeki data setinin on milyonları aştığını kaydeden Hüsamettin Yalçın, sahip oldukları bu data setlerinin ve sahadan toplanan güncel gerçekleşme fiyat datasının birleşimi ile en doğru ve güncel ikinci el fiyata kolaylıkla ulaşabildiklerini söyledi. 

Yalçın, otomobil bayilerinin takas alımlarındaki en büyük rahatlığı ve yardımcısı olan sistemin, bayilere hem zaman kazandırdığı hem de en doğru fiyata anında ulaşarak muhtemel kayıpların önüne geçtiğini söyleyerek “Otomobil bayileri sistemi kullanarak takasa alacakları araçlara saniyeler içinde doğru fiyat verebiliyor ve böylece 0 km araç satışlarına da ivme kazandırabiliyorlar” şeklinde konuştu.  

Cardata; 
- Türkiye ikinci el pazarındaki tüm marka ve modellerin güncel ve doğru fiyat değerini sadece 10 saniyede verebilen tek sistem. 
- Fiyat sorgusu yapılan her otomobilin teknik ve donanım bilgilerini getiren tek sistem. 
- Gelişmiş hasar/ekspertiz özelliği ile aracın tüm hasar, boya ve parça değişimlerine göre fiyatlandırma sunabilen tek sistem. 
- Hem otomobil bayisine/satıcısına hem de müşteriye ayrı ayrı alım ve satım fiyatı sunabilen tek sistem. 

- İkinci el değerlerinin yanısıra araçların 0km fiyatlarını da hızlıca öğrenebileceğiniz tek sistem. 
 - Tek tek sorgu yerine toplu sorgulama yaptırabilen tek sistem. 
- Internet’in yanısıra hem IOS hem de Android mobil uygulamasına sahip tek sistem. 
 - Filo şirketlerinin RV çalışmaları için doğru data sunabilen tek sistem 
- Filo şirketlerinin ‘güncel araç parkı değerlendirme’ (fleet re-valuation) çalışmaları için doğru data sunabilen tek sistem.