Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Audi RS5 DTM piste çıktı

Audi’nin Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı DTM yarışlarındaki yeni otomobili, Audi RS5 DTM, ilk pist testini başarıyla gerçekleştirdi.  ...

Audi’nin Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı DTM yarışlarındaki yeni otomobili, Audi RS5 DTM, ilk pist testini başarıyla gerçekleştirdi. 

Audi’nin geçen ay düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı RS5 DTM yarış otomobilinin ilk testleri İtalya’da bulunan Vallelunga yarış pistinde gerçekleştirildi. 22 birincilik ve 2 şampi

yonluk ile DTM yarışlarının en başarılı pilotu olan İsveçli Mattias Ekström tarafından test edilen Audi RS5 DTM, Audi Sport mühendisleri ve teknisyenlerinin tam notunu aldı. İsveçli pilot, 760 kilometre kullandığı yarış otomobili için “ RS 5 DTM ile çok farklı sürüş tekniklerini ve senaryoları test ettik. 

Yeni DTM sezonunun çok heyecanlı geçmesini bekliyorum“ diye konuştu. Sürücüyle birlikte sadece 1120 kilogram ağırlığında Audi’nin hafif üretim felsefesi Ultra kapsamında sürücü dahil sadece 1120 kilogram ağırlığında olan Audi RS5 DTM, 4 litrelik V8 motoru ile 500 HP’den fazla güç üretiyor. 
Arkadan itişli otomobil, 3-6 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek DTM Sezonu’nun ilk yarışı Hockenheim’dan önce, daha farklı testlerden de geçecek. 2017-2018 DTM sezonunda 3 farklı yarış takımından 6 ayrı Audi RS5 DTM pistlerde şampiyonluğu kovalayacak. 

 Dünyanın en prestijli ve popüler otomobil yarışlarından biri olan DTM, Deutsche Tourenwagen Masters ( Alman pist yarışı şampiyonası) kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. 8 takımın 16 pilot ile mücadele vereceği 2017-2018 sezonunda, Audi Sport Team, İsveçli Mattias Ekström ve İsviçreli Nico Müller pilotluğunda piste çıkacak.