Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Porsche Macan S Türkiyede satışta

Porsche’nin en yeni model ailesi olan Macan, günlük kullanım kolaylığının yanında her bir versiyonu ile Porsche prestijini ve performansını...

Porsche’nin en yeni model ailesi olan Macan, günlük kullanım kolaylığının yanında her bir versiyonu ile Porsche prestijini ve performansını Porsche tutkunlarıyla buluşturuyor 

Türkiye’de iki yıl önce satışa sunulan kompakt SUV Macan Ailesi, her versiyonu ile Porsche prestiji ve performansında buluşan ancak farklı kullanım tercihleri olan Porsche tutkunlarının beğenisini kazandı. 

Macan2.0Porsche sürüş prestijini düşük yakıt tüketimiyle buluşturan yeni üyesi Macan2.0 performansıyla da bir Porsche olduğunu her türlü yol koşulunda gösteriyor.


2.0 litre hacimli ve 4 silindirli benzinli motoruyla 252 HP güç ve 370Nm’liktork üreten Porsche Macan2.0, 0’dan 100km/s hıza 6,7 saniyede ulaşırken, saatte 229 kilometre azami hız yapabiliyor. Ortalama yakıt tüketimi de 100 kilometrede sadece 7,2 litre.  


En güçlüsü 440 HP 
Ailenin hızlı üyesi ise Performans Paketli Macan Turbo… Performans paketiyle donatılan ve şu anda Macan model ailesinin en üst sırasına yerleşen Macan Turbo, geliştirilen sürüş özellikleri, artırılan çevikliği ve çekiliğiyle farkını ortaya koyuyor. 

Performans Paketli Macan Turbo, performansının güçlendirilmesinin ardından çift turboşarjlı 3,6 litrelik V6 motoruyla 440 hp güç üretiyor. 

MacanTurbo’dan 40 HP daha fazla güç üreten bu versiyon sıfırdan saatte 100 km hıza, MacanTurbo’dan 0.4 saniye daha hızlı şekilde, sadece 4,4 saniyede ulaşıyor. Azami hızı saatte 272 kilometre olan Performans Paketli MacanTurbo’nun, Sport Plus modunda 80 km/s’ten 120 km/s hıza çıkma süresi de sadece 2,9 saniye.  

Türkiye’de 6 üyesiyle 
Bu iki versiyonun yanında Macan S, Macan S Diesel, Macan GTS, Macan Turbo versiyonları da Türkiye’de satışa sunulan Macan Ailesi, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Mersin’deki Porsche Showroom’larında tutkunlarıyla buluşuyor. Porsche Macan2.0101.038EURO’dan başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.