Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Peugeot 3008DKR 2017 Dakar’da fırtına gibi esiyor

Kazanmaya odaklanan Team Peugeot Total takımı temkinli başladıkları 2017 Dakar’da günbegün hızlanmaya devam ediyor.  Zorlu yarışın i...

Kazanmaya odaklanan Team Peugeot Total takımı temkinli başladıkları 2017 Dakar’da günbegün hızlanmaya devam ediyor. 

Zorlu yarışın ilk etabında takımın dört ekibi ilk 12 sırada yer almıştı. 

Temposunu arttıran takımın 4 ekibinden üçü 4. Etap sonunda ilk dörde girdi. 2017 Dakar’ın 4. Etabını Cyril Despres-David Castera ikilisi 1. Sırada geride bırakırken Stéphane Peterhansel-J-P. Cottret ikilisi 2. Sırada tamamladı. Efsane Fransız pilot Sebastien Loeb ve takım arkadaşı Daniel Elena ise 4. Sırada yer aldı. 2017 Dakar ekipleri 4. Etabı da geride bırakarak Bolivya’ya ulaşmayı başardı. 

Yeni bir araç olan Peugeot 3008DKR ile yarışan Peugeot Total Team’in dört ekibi de Paraguay’dan Arjantin’e uzanan 2017 Dakar’ın ilk etabına kontrollü başlamıştı. 
Her etapta daha da hızlanan Peugeot Total Team’in ekipleri Peugeot hayranlarının yüzünü güldüremeye devam ediyor. Paraguay ile Arjantin arasında koşulan ilk etabı ilk 12 sırada tamamlayan Peugeot Total Team ekipleri, 2. Etap sonunda ilk 11’de yer alırken efsane Fransız Sebastien Loeb liderliği ele geçirdi. 

Temposunu arttıran Peugeot Total Team’in dört ekibi 3. Etap sonunda ilk 7 sırada yer almayı başardı. Sebastien Loeb liderliğini korurken bir diğer efsane pilot Carlos Sainz 2., Stephane Peterhansel ise 3. olurken bisikletçi geçmişine sahip olan ve ilk kez bir ralli otomobiline oturan Cyril DESPRES- David CASTERA ikilisi ise 7. Sırada yer aldılar. 

Hız kesmeyen Peugeot Total Team ekipleri 4. Etap sonunda da hayranlarının yüzünü güldürmeye devam etti. Peugeot Total Team takımın 4 ekibinden üçü 4. Etap sonunda ilk dörde girerken bir ara liderliği ele geçiren deneyimli pilot Carlos Sainz etabın bitimine 5 km kala yarış dışı kaldı ve finiş görmedi. 

2017 Dakar’ın 4. Etabını Cyril Despres-David Castera ikilisi 
1. Sırada geride bırakırken iki eski bisikletçi ilk kez bir ralli otomobili ile zafere ulaşmış oldu. Stephane Peterhansel-J-P. Cottret ikilisi 4. Etabı 2. Sırada tamamlarken efsane Fransız pilot Sebastien Loeb ve takım arkadaşı Daniel Elena ise 4. Sırada yer aldılar. 

4.Etap sıralaması 
1. Cyril DESPRES (FR) / David CASTERA (FR), PEUGEOT 3008DKR, 11h33m16s 
2. Stéphane PETERHANSEL (FR) / J-P. COTTRET (FR), PEUGEOT 3008DKR, +4m8s 
3. Mikko HIRVONEN (FIN) / Michel PERIN (FR), Mini, +5m4s 
4. Sébastien LOEB (FRA) / Daniel ELENA (MON), PEUGEOT 3008DKR, +6m48s 5. Nani ROMA (ESP) / Alex HARO BRACO (ESP), Toyota Hi-Lux, +10m30s