Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SKODA RALLIDE DÜNYA ŞAMPIYONLUĞUNU KAZANDI

Yeni Fabia R5 ralli otomobiliyle başarılı bir sezon geçiren Skoda markası, henüz sezon tamamlanmadan WRC2’deki şampiyonluğunu garantiledi. ...

Yeni Fabia R5 ralli otomobiliyle başarılı bir sezon geçiren Skoda markası, henüz sezon tamamlanmadan WRC2’deki şampiyonluğunu garantiledi. 

Monte-Carlo’dan İsveç’e, İtalya’ya, Britanya’ya kadar birçok zorlu ralliyi bir araya getiren WRC2 şampiyonasında mücadele eden Skoda pilotları Esapekka Lappi/Janne Ferm sondan bir önceki yarışı Rally GB’yi kazanarak şampiyonluğun Skoda’ya gelmesini garantilediler. 

WRC2’nin en uzun sezonlarından biri olan 2016 şampiyonasında birçok zorlu etaptan başarıyla ayrılan Fabia R5, Skoda markasının sportif ve dayanıklı yönlerinin altını çizdi. 

Yüksek teknolojiye sahip dört çeker sistemine sahip 1.6 lt turbo motorlu Fabia R5, Fabia Super 2000’in başarısını sürdürmeye devam ediyor. 

Çek markanın ralli otomobili son 10 WRC2 yarışının dokuzundan zaferle ayrılarak ne kadar önde olduğunu açıkça kanıtladı. Kumdan, asfalta, kara ve çamura kadar her etapta üstünlüğünü ortaya koyan Fabia R5, 115 yıllık geçmişe sahip Skoda Motorsporları departmanının en prestijli ödüllerini getirmeyi sürdürüyor.