Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SKODA KODIAQ ŞUBATTA TÜRKİYEDE SATIŞTA

Çek üretici Skoda’nın, SUV atağındaki en önemli adımı olan Kodiaq, Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez kamuoyu önüne çıktı.  Markanın i...

Çek üretici Skoda’nın, SUV atağındaki en önemli adımı olan Kodiaq, Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez kamuoyu önüne çıktı. 

Markanın ilk büyük SUV modeli olarak dikkatleri üzerine çeken Kodiaq, şubat ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulmaya başlanacak. 

Skoda açısından yepyeni bir dönemi işaret eden Kodiaq, Türkiye’de de markaya yeni hayranlar katacak. Tüm modellerinde olduğu gibi sınıfının standartlarını yeniden belirleyecek Kodiaq, Skoda’nın özellikle yeni nesil Superb’de kullandığı etkileyici tasarım dilinin SUV sınıfındaki yansıması durumunda. 

Çekiciliğin yanı sıra olağanüstü pratikliği de bir arada sunan Kodiaq, beş koltuklu veya yedi koltuklu olarak tercih edilebilecek. 

Kodiaq, Skoda’ya özgü “akıllıca” donanımların yanı sıra en son teknolojiye sahip eğlence ve güvenlik sistemleriyle de satın alınabilecek. Sınıfının en büyük ve pratik bagaj hacmini sunan Kodiaq, böylelikle iddiasını daha ileriye taşıyor. 680 lt’lik bagaj hacmi, arka koltuklar katlandığında 2065 lt’ye çıkıyor. 

Skoda Kodiaq’ta ikisi dizel olmak üzere, 1.4 lt ila 2.0 lt arasında hacimlere sahip beş farklı motor seçeneği bulunuyor. Tüm motorlar, start/stop sisteminin yanı sıra fren enerjisi geri kazanım sistemi ve yüksek güce karşılık düşük tüketim sunan verimli termal yönetim özelliğine sahip. Skoda Kodaiq, 1.4 TSI 150 HP benzinli ve 2.0 TDI 190 HP dizel motorlarda 4×4 sürüş seçeneğini aynı zamanda DSG şanzıman ile kombine etme imkânı sunuyor.automagg