Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SCANIA 2017 YILIN KAMYONU SEÇİLDİ

Scania’nın yeni uzun yol serisi, 2017 Yılı Uluslararası Yılın Kamyonu ödülünü kazandı.  Scania ödülünü 66.ncı IAA Ticari Taşıtlar Fu...

Scania’nın yeni uzun yol serisi, 2017 Yılı Uluslararası Yılın Kamyonu ödülünü kazandı. 

Scania ödülünü 66.ncı IAA Ticari Taşıtlar Fuarı’nda aldı Scania’nın yeni S serisi, Avrupa çapında 25 dergiyi temsil eden 25 ticari taşıt gazetecisitarafından ‘2017 Yılının Uluslararası Kamyonu’ seçildi. 

Ödül, Scania’nın Başkanı ve CEO’suHenrikHenriksson’a Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen IAA Ticari Taşıtlar Fuarı’nın basıngününde verildi. Scania’nın yeni uzun yol kamyonu jüriden toplam 149 oy alma başarısı gösterdi. 
 Jüri,otomatik Opticruise şanzıman ile kısaltılmış vites geçişsüresi ve EGR’sizyüzde 100SCR ile sorunsuz çalışan motorları sayesinde yakıt tasarrufu sunan Scania’larınperformansını övgüye değer gördü. 

Olağanüstü konforunun ve rakipsiz iç mekânın yanı sıra S kabinler güvenlik önemlerini üst seviyeye çıkartan yan perde hava yastığı ile donatıldı. Bu özellik ağır vasıta segmentinde ilk kez Scania tarafından sunuluyor. 

Jürinin değerlendirmelerini özetleyen Uluslararası Yılın Kamyonu Jürisi Başkanı GianenricoGriffini ödülle ilgili “Yeni S serisi ile Scania, ağır yük segmentine uygun, hem bugünün hem de geleceğin taşımacılık ihtiyaçlarını karşılayabilecek “teknoloji harikası” araç üretmiş” açıklamasında bulundu.