Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PEUGEOT EKİBİ LİDERLİĞİ KORUMAK İSTİYOR

Peugeot Türkiye destekli Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi, 24-25 Eylül tarihlerinde düzenlenecek şampiyonanın 6. ayağı İstanbul Rallisi’ne...

Peugeot Türkiye destekli Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi, 24-25 Eylül tarihlerinde düzenlenecek şampiyonanın 6. ayağı İstanbul Rallisi’ne hazırlanıyor. 

Neo Motorspor adına Peugeot 208 T16 R5 ile yarışan milli sporcular, bu ralliyi de başarı ile tamamlayarak liderliğini korumayı hedefliyor. 

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun 6.yarışı TÜYAP 37.İstanbul Rallisi, İstanbul Otomobil Sporları Kulübütarafından 24-25 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlenecek.2 günlük zorlu toprak ralli, Intercity İstanbul Park ve çevresinde gerçekleştirilecek. 

24 Eylül Cumartesi günü saat 14:30’da İstanbul Park Oto Pazarı’ndan verilecek start ile başlayacak rallinin ilk gününde, ekipler Göçbeyli ve Oruçoğlu özel etaplarının ardından saat 16.30’dan itibaren Intercity İstanbul Park’ta yer alan seyirci özel etabında mücadele edecekler. Bu etabın ardından rallinin ilk günü 17:30’dan itibaren tamamlanmış olacak. 

Rallinin ikinci gününde heyecan, saat 10:30’dan itibaren Göçbeyli ve Oruçoğlu etaplarında devam edecek. Bu iki özel etabın ikişer kez geçilmesinin ardından saat 15:20’de Intercity İstanbul Park’ta yer alan Redbull.com Power Stage (avantaj etabı) etabı ile yarış sona erecek. Ekipler, TÜYAP 37.İstanbul Rallisi‘ni 15:30’dan itibaren İPOP’taki finiş podyumunda tamamlayacaklar. 

Bu yarış öncesinde, Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 73 puanla lider durumda bulunan Peugeot Sport Türkiye destekli Neo Motorspor ekibi Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi, İstanbul Rallisi’ni de başarıyla tamamlamayı hedefliyor. 

Avcı, Peugeot 208 T16 R5 ile mücadele edecekleri İstanbul Rallisi öncesi “Sezonun sondan bir önceki yarışı olan İstanbul Rallisi ile yeniden toprak zemine dönüyoruz. 

Genelde süratli etaplara sahip bu rallide, ekip olarak hem pilotlarla, hem takımlarla, hem de takım arkadaşlarımızla diğer kategorilerde mücadeleye hazırız. Elimizden geleni yapıp şampiyonada pozisyonumuzu iyileştirmeye çalışacağız. Herkese başarılar ve emeği geçenlere de kolaylıklar dileriz.” şeklinde düşüncelerini açıkladı.