Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

LEXUS IS 1 MİLYON ADEDİ AŞARAK GLOBAL BİR BAŞARI YAKALADI

1989 yılından bu yana üretilen ve tüm dünyada göz alıcı şıklığı, kalitesi ve performansı ile “ayrıcalıklı” olmak isteyenlerin tercihi olan,...

1989 yılından bu yana üretilen ve tüm dünyada göz alıcı şıklığı, kalitesi ve performansı ile “ayrıcalıklı” olmak isteyenlerin tercihi olan, Türkiye’de de yeni bir dönemin öncülüğünü üstlenen Lexus, tüm dünyada yükselişini sürdürüyor. 

Lexus, sportif sedan modeli IS ile tüm dünyada bir milyon adetlik satışa ulaştı. Avrupa pazarı için tasarlanan ilk Lexus olma özelliğini taşıyan IS, büyük bir satış başarısı yakalayarak kalitesini kanıtladı. 

Şu anda Avrupa pazarında satılan her beş Lexus'dan birini IS modeli temsil ediyor. 17 yıl önce 1999 yılında Lexustarafından yeni ve daha genç müşterileri markaya çekmek adına tasarlanan sedan IS, sportif ve keskin hatlara sahip tasarımıyla da büyük bir beğeni topladı. 
Lexus'un mükemmel kalitesini en iyi şekilde temsil eden IS, şu anda üçüncü jenerasyonuyla satılıyor. Ürün gamında hibritmotor seçeneğini de sunan IS, aynı zamanda 2.0 litre turbo motorlu versiyonuyla hem yakıt ekonomisi hem de yüksek güç sağlıyor. 

245 HP ve 350 Nmtork üreten IS, performanslı sürüşlere de en iyi şekilde yanıt veriyor. Arkadan itişli sürüşe sahip IS, hem konfor hem de performans beklentilerini karşılıyor. 

Türkiye'de de satışa sunulan LexusIS'e, 65 bin 675 eurodan başlayan fiyatlarla ulaşılabiliyor. 1 milyon adetlik satışı geriden bırakan Lexus IS, her geçen jenerasyonda satış adetlerini ve kalitesini artırmaya devam ediyor. 

Markanın dünya çapındaki çekirdek modellerinden biri olan IS, şu anda 70'den fazla ülkede satılıyor ve her ay 6 bin’den fazla satış adedine ulaşıyor.