Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

2017 MODEL NİSSAN MİCRA TANITILDI

Nissan Micra denilince aklımıza ilk öce yuvarlak farları gelirdi. Bir de kaplumbağayı andıran minik tasarımı.  Ancak Japonlar, B s...

Nissan Micra denilince aklımıza ilk öce yuvarlak farları gelirdi. Bir de kaplumbağayı andıran minik tasarımı. 

Ancak Japonlar, B segmentindeki sportif akıma daha fazla direnemedi ve Micra'nın o ikonik tasarımından vazgeçti. Yeni Micra, neredeyse çamurluğun ortasına kadar uzanan ön farlara sahip. Izgarası ise, güncel Nissan modelleriyle paralellik gösteriyor. 
Logo, V formundaki krom detayla çevrelenmiş. Tampondaki diktörtgen sis farı bir diğer ayrıntı iken, tamponun genel tasarımı sportif gönümü desteklemiş. Yan tarafta ilk dikkat çeken alt kısımdaki çita. 

Arkaya doğru gidildiğinde Nissan Juke ile benzerlikler göze çarpıyor. Mesela arka kapıyı açmak için, tıpkı Juke'da olduğu gibi elinizi kelebek camının oraya götürmeniz gerekiyor. Yine arka farlar Juke'dan örnek alınmış gibi. 
GAZLI MİCRA 
Yeni Micra'nın motor seçeneklerine gelecek olursak... Otomobilin Avrupa'da ilk başta iki farklı seçenekle satışa sunulması planlanıyor. Bunlardan ilki 0.9 litrelik üç silindirli LPG'li motor. Diğeri ise 1.5 litrelik turboşarjlı dizel motor ki, bu ünite 90 beygirlik güç üretebiliyor. 

Yeni Micra, sportif tasarımıyla çok daha iddialı hale geldiğini tahmin etmek zor değil. ancak rakipleri de o derece güçlü. Halihazırda Hyundai i20 ve Toyota Yaris gibi kendini kanıtlamış rakipleri bulunuyor.Haber7