Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

EGEA MEKSİKADA DODGE NEON OLARAK SATIŞA SUNULDU

Sedan, hatchback ve station wagon gövde seçeneklerinden oluşan, toplam 1 milyar doları aşan bir yatırımla hayata geçen Fiat Egea projesi, g...

Sedan, hatchback ve station wagon gövde seçeneklerinden oluşan, toplam 1 milyar doları aşan bir yatırımla hayata geçen Fiat Egea projesi, global etki alanını her geçen gün artırmaya devam ediyor. Ürün geliştirme sürecinde Tofaş mühendislerinin öncü rol oynadığı Egea projesinin sedan modeli şimdi de Amerika kıtasına adım atarak, Meksika’da Dodge markasıyla yollara çıkıyor. 

Temmuz ayı itibarıyla Dodge Neon adıyla Meksika pazarına sunulan model, kısa sürede beklentilerin üzerinde talep görerek dikkatleri üzerine çekti. 

Tofaş’ın ihracattaki önemli kozlarından Egea projesinin sedan modeli Dodge Neon markası ile Meksika pazarına sunuldu. 

Geçtiğimiz aylarda Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretimine başlanan ve ertesinde ihraç edilen Dodge Neon, Meksikalı otomobil tutkunlarıyla buluştu. 
Meksika pazarında 1.4 litre ve 1.6 litrelik iki farklı benzinli motor ile tercih edilebilen yeni Dodge Neon, manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile pazara sunuluyor. Beş yolcu kapasiteli geniş iç hacminin yanı sıra 520 litrelik bagaj hacmi ile Meksika pazarında ilgi gören Dodge Neon, yakıt tasarrufu ile de beğeni topluyor. 

Aracın Meksika’daki lansmanı hakkında bilgi veren Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Kuzey ve Güney Amerika dahil bütün Amerika kıtasında çok güçlü bir mirasa sahip Dodge markasının ihracat portföyümüze kattığımızı ve Dodge Neon modelininin ihracatına başladığımızı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 

Bu gelişmeyi Tofaş’ın küresel ürün geliştirme yönünde attığı önemli ve heyecanlı adımlardan biri olarak değerlendiriyorum. 

Dodge markasıyla Meksika pazarına giriyoruz. Meksika rekabetin çok yaşandığı ve yılda 1.5 milyon adet aracın satıldığı büyük bir pazar. 

Ayrıca yılda 3.5 milyon adetlik üretim kapasitesiyle otomotiv endüstrisi açısından da büyük bir yapıya sahip. Model geçen ay tanıtıldı ve kısa sürede aldığı geri bildirimler oldukça başarılı. 
Egea projesinin Meksika pazarına giriyor olmasından ve Dodge Neon modelinin bu hızla kabul görmesinden büyük memnuniyet duyduk. 

Bu başarı bizi farklı pazarlar konusunda daha da heyecanlandırıyor. Bu motivasyonla yakında farklı pazarları portföyümüze katacağımıza inanıyorum,” dedi. 

Dodge Neon ile Tofaş olarak üretim yaptıkları marka sayısının yediyi bulduğuna da dikkat çeken Eroldu “Tofaş’ta yeni projelere duyduğumuz heyecan, üretim ve satış tempomuz en üst düzeyde devam ediyor,” açıklamasında bulundu.automagg