Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENI ALFA ROMEO GIULIA ARTIK CONTINENTAL FREN SISTEMI MK C1 ILE ÜRETILIYOR

Continental’in MK C1 fren sistemi Alfa Romeo Giulia modeliyle kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.  MK C1 fren sistemi kısa fren m...

Continental’in MK C1 fren sistemi Alfa Romeo Giulia modeliyle kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. 

MK C1 fren sistemi kısa fren mesafesi ile konforu bir araya getirirken, mevcut fren sistemlerine kıyasla daha dinamik, hafif ve verimli bir sürüş sunuyor. 

Yeni Alfa Romeo Giulia modelinin Entegre Fren Sistemi (IBS) artık dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental’in MK C1 fren sistemi ile üretiliyor. 

Dünya çapında ilk defa seri üretime geçen fren sistemi, daha hızlı fren yapma ve daha kısa durma mesafesi özelliğiyle ön plana çıkıyor. MK C1, güvenlik sistemleri için üstün bir fren performansı sunarken, kısa fren mesafesi sayesinde kazaları önlemeye ve olası kazanın şiddetini azaltmaya önemli oranda yardımcı oluyor. 

MK C1 elektronik fren sistemi klasik fren sistemlerine kıyasla daha dinamik, hafif ve kompakt olarak görev yapıyor. Pedal vibrasyonlarını da azaltan bu yeni entegre sistem, fren pedalında her zaman aynı kuvvet derecesini hisseden sürücüye yüksek konfor sağlamış oluyor. 

MK C1 – Entegrasyonun Getirdiği Dinamik ve Etkili Frenleme MK C1, fren tahrik, fren servosu ve kontrol sistemlerini (ABS ve ESC) kompakt ve hafif bir modelde bir araya getiriyor. Bu sistem, temel kıstaslara bağlı olarak klasik fren sistemine oranla üç ile dört kg arasında daha az bir ağırlığa sahip. 

Konvansiyonel hidrolik sistemlerinden daha hızlı frenleme basıncı oluşturabilen elektro-hidrolik MK C1, gelişmiş yeni sürücü asistan sistemlerinin gerektirdiği daha fazla basınç dinamiğini sağlayarak kazaları önleme ve yayaları korumada etkin bir rol oynuyor. 

İlave tedbire gerek kalmadan reküperatif fren sisteminin ihtiyaçlarını karşılayan bu sistem ayrıca yüksek konfor sunuyor. Sistem böylece güvenli ve dinamik sürüşün yanında enerji verimliliğine de büyük katkıda bulunuyor.