Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA HILUX DAYANIKLILIĞI YENIBIRDÜNYAREKORU GETIRDI

Kutuplardan volkanlara dünyanın en zorlu arazilerinin “durdurulamaz gücü” ToyotaHilux, sıcak balonla sadece 11 günde tamamlanan dünya turu ...

Kutuplardan volkanlara dünyanın en zorlu arazilerinin “durdurulamaz gücü” ToyotaHilux, sıcak balonla sadece 11 günde tamamlanan dünya turu rekorunun elde edilmesinde de önemli rol oynadı.

Ünlü Rus maceracı FedorKonyukhov’un yönettiği sıcak balon, dünya çevresinihiç durmadan sadece 11 günde dolaşarak yeni bir dünya rekoruna imza attı. 

Başarıya ulaşan bu maceranın ardında ise resmi araç sponsoru olan Toyota ve onun efsanevi pick-up modeli Hilux vardı. Bir yıldan uzun bir süredir Toyota Hilux, Rusya’daki yolculuk hazırlıklarının tüm hazırlık aşamalarında yer aldı. 
İkinci aşamada Birleşik Krallık’taüretilen sıcak balon ve ekipmanlarıHilux’a yüklendi ve uçak ile Avustralya’ya gönderildi.Kalkış alanında balon helyum ile dolarken,Hilux gücü kullanılarak balonun erken kalkmasının önüne geçildi. 

Maceranın sonundaki iniş noktasında balon yere temas ettiğinde de balonun güvenli bir şekilde yere sabitlenmesi için Hilux kullanıldı. FedorKonyukhov’un balonu 11 gün boyunca havada kalarak, 34 bin 950 km. yol kat etti. 

Balon ile sırasıyla Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu’nu geçerken Antarktika Kıtası’na da yakın bölgelerde yol aldı. Bu geçişler esnasında dünya turunu sırasıyla Avustralya, Güney Amerika ve Afrika üzerinden uçarak yine Avustralya’da tamamladı. 

Balonla bu yolculuk -55 santigrat dereceye inen soğukluklarda ve 10 bin 600 metreyekadar ulaşan yükseklikte gerçekleşti.