Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA HİLUX 2016’DA DA ZİRVEYİ BIRAKMIYOR

En zorlu yol koşullarının üstesinden başarıyla gelen, doğanın çetin şartlarıyla baş ettiği kadar şehir yollarında da mükemmel SUV konforu v...

En zorlu yol koşullarının üstesinden başarıyla gelen, doğanın çetin şartlarıyla baş ettiği kadar şehir yollarında da mükemmel SUV konforu ve sürüş keyfini sunan Toyota Hilux Türkiye’de de zirveyi bırakmıyor. 

Ocak-Haziran dönemini kapsayan süreçte toplamda 2 bin 55 adetlik satışla segmentinde lider konumda bulunan dünyanın efsane pick-up’ı Hilux, yılın ilk 6 ayındaki satış performansı ile “Türkiye’de de efsane pick-up” olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

8’inci jenerasyonu ile 2015 Ekim ayında satışa sunulan Hilux, ilk ayda 727 adetlik satışıyla, 2009 yılından bu yana 1 ayda en çok satılan pick-up olma başarısını da göstermişti. 
Hilux, üretimine başlandığı 1968 yılından bu yana tüm dünyada 18 milyondan fazla satış adedine ulaşarak erişilmesi zor bir başarıya da imza attı. 

Yüzde 23,1’lik pazar payıyla Toyota Hilux, Avrupa’da da en çok satan pick-up modeli olarak liderliğini koruyor. Yenilenen tasarımıyla yollarda olan Hilux, üst düzeydeki üretim kalitesi, dayanıklılığı ve güvenilirliğine SUV konforunu da ekledi. Hilux, yeni tasarımıyla iddiasını ileriye taşırken, hem iş amaçlı hem de özel amaçlı kullanımlar için tercih ediliyor. 

Daha güçlü şasisi, güçlendirilmiş kasa bölümü, genişletilmiş 4x4 kapasitesiyle sınıfında büyük bir fark yaratmayı başaran Yeni Hilux, SUV tarzı kabini ve sürüş kalitesiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. 

Teknolojik özellikleri, sofistike tasarımı ve yüksek off-road yetenekleriyle SUV tarzı mükemmel bir sürüş konforu yaşatan Toyota Hilux, pick-up segmentinde yeni bir çağın öncüsü olarak görülüyor. 

Konforlu ve çok amaçlı bir 4x4 olarak tercih edilebilen Hilux, Türkiye’de; 150 beygirlik 2,4 D-4D dizel motor ve 177 beygir güç üreten 2,8 D-4D dizel motor seçenekleri ile satışa sunuluyor. Dört çeker sürüş özelliğine sahip 2,4 D-4D motor, 7,3 lt/ 100 km tüketim ortalamasıyla segmentinde yakıt ekonomisi sağlıyor.