Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PORSCHE CAYENNE PLATİNUM EDİTİON

Porsche’nin Cayenne kullanıcılarının öneri ve yorumlarıyla geliştirdiği özel Cayenne Platinum Edition serisi, Premium kalitenin yanında, di...

Porsche’nin Cayenne kullanıcılarının öneri ve yorumlarıyla geliştirdiği özel Cayenne Platinum Edition serisi, Premium kalitenin yanında, diğer modellerde opsiyonel olarak sunulan güvenlik ve konfor donanımlarını da barındırıyor. 

Bu özel seri, showroomlarda yerini aldı Porsche’nin sadece sınırlı bir süre içinde ve özel model serilerinde kullanılan Platinum Edition Ailesi’ne, yeni bir üye daha katıldı. 

Daha önce Türkiye’de Panamera’da da sunulan bu özel seri, şimdi de CayenneDiesel ve Cayenne S E-Hybrid modelleriyle Porsche tutkunlarıyla buluşuyor. CayennePlatinum Edition özel serisi, ilk bakışta spor görünümleriyle kardeşlerinden ayrılıyor. 

RS Spyder tasarımlı 20 inç lastikleri, elektrikli ayar yapılabilen deri spor koltuklar, alkantara orta paneller ve tüm koltuk başlıklarındaki Porsche armasıyla, bu özel seri farkını ortaya koyuyor. 

En yüksek güvenlik sistemleri standart 
Cayenne Platinum Edition’ın standart donanımı kapsamında, Porsche DynamicLightSystem (PDLS) kullanılan Bi-xenon farlar yer alıyor. PowerSteering Plus ve hem ön hem de arkada ParkAssist standart olarak geliyor. 
ParkAssist sistemi, önde ve arkadaki nesne veya diğer otomobillerin uzaklıklarını belirten duyulabilir bir bip sesi kullanmakla kalmıyor, yakın çevreyi merkezi ekranda grafik olarak görüntülüyor. 

Dış aynalar ve arka dikiz aynasında, otomatik göz kamaşmasını önleme özelliği standart olarak yer alıyor. Yine standart olan koyu renkli gizlilik camları arkadaki yolcular için ilave gizlilik sağlıyor. 

Opak Siyah, Purpurite, Mahogany, Carrera Beyazı ve Rodyum Gümüş metalik renk seçenekleriyle birlikte, metalik olmayan siyah veya beyaz cila seçeneğinin sunulduğu özel seri, farkını ise araçların kapı eşiklerindeki özel Platinum Edition yazısı ile ortaya koyuyor. 

CayennePlatinum Edition modellerinde, ilave bir yüksek kaliteli standart özellik olarak, çevrimiçi navigasyon, Connect Plus modülü ve BOSE® Surround Sound sisteminin de dahil olduğu en yeni nesil Porsche İletişim Yönetimi (PCM) sistemi bulunuyor. Gösterge tablosu, çok güzel tasarlanmış analog bir saat ile süslenenCayenne S E-Hibrit, ayrıca sabit bir ısıtma/klima sistemine sahip. 

CayenneDiesel Platinum Edition'daki üç litrelik V6 motoru 193 kW (262 hp) güce sahip olan aracın, lastiklerinebağlı olarak, Yeni Avrupa Sürüş Çevirmine (NEDC'ye) göre 100 kilometrede 6,8 ile 6,6 litre arasında yakıt tüketimi gerçekleştiriyor.

Cayenne S E-Hybrid'in birleşik motor gücü ise 306 kW (416 hp). Böylece, üç litrelik V6 benzin motoruyla elektrik motorunun mükemmel etkileşimi sayesinde toplam yakıt tüketimi 3,4-3,3 litre/100 km oluyor.