Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AKLIM FİKRİM FİAT İÇİN BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI

FIAT’ın otomotiv sektörü ve satış sonrası süreçlerine ait yenilikçi fikirleri desteklemek için hayata geçireceği hızlandırma programı “Aklı...

FIAT’ın otomotiv sektörü ve satış sonrası süreçlerine ait yenilikçi fikirleri desteklemek için hayata geçireceği hızlandırma programı “Aklım Fikrim Fiat” için başvuru süreci başladı. 

22 Haziran’da başlayan başvurular, bireysel veya takım olarak 31 Temmuz’a kadar yapılabilecek. Sürecin devamında yapılacak değerlendirmeler sonrasında programa katılacak girişimler belirlenecek. 

Seçilen girişimcilerin FIAT’ın ve FIAT mentorlarının bilgi birikimi ve iş bağlantılarından yararlanarak projelerini hayata geçirme fırsatı elde edeceği program; Otomotiv sektörünü yakından etkileyen dijitalleşme, nesnelerin interneti, büyük veri gibi teknoloji alanlarına odaklanıyor. 

Bu kapsamda özellikle, otomobil satın alma kararından, satış sonrası hizmetlere kadar uzanan süreçte müşteriye değer yaratacak yenilikçi ürün, hizmet, süreç ve iş modelleri ile iş ortaklıkları kurmak programın ana hedefi. 

 Değerlendirmeler, projenin yenilikçiliği, uygulanabilirliği, takımın yetkinliği, faaliyet gösterilen pazarın büyüklüğü, pazara giriş stratejisi, ölçeklenebilme potansiyeli, rekabet avantajı ve FIAT ile olan işbirliği potansiyeli gibi kriterler doğrultusunda FIAT yöneticileri ile programın yürütücüsü KWORKS ekibi tarafından yapılacak. 

Değerlendirme süreci sonucunda programa katılmaya hak kazanan proje sahipleri 3 aylık hızlandırma programı kapsamında eğitim ve çalıştaylara katılarak girişimcilik yetkinliklerini geliştirme imkânı bulacak. 

Aynı zamanda girişimcilik ekosisteminin önemli isimlerinden ve FIAT yöneticilerinden mentorluk desteği alma şansına erişecek ve girişimlerini FIAT’ın bilgi birikimi ve müşteri kanallarını kullanarak gerçekleştirme fırsatı yakalayacaklar. 

Aklım Fikrim Fiat programı ile geliştirilecek projeler, 30 Kasım’da düzenlenecek Demo gününde FIAT üst yönetiminin de aralarında bulunacağı Büyük Jüri’ye sunulacak ve potansiyel işbirlikleri değerlendirilecek. Başvuracaklar ve program hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler aklimfikrimfiat.com adresini ziyaret edebilirler.ntv