Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENI MERCEDES-BENZ SLC 210 BİN 600 TLDEN SATIŞTA

Kompakt roadster sınıfının gözde otomobili, 20’nci yıl dönümüne tamamen yeni bir teknik yapı, tamamen yeni bir tasarım ve yeni bir isimle y...

Kompakt roadster sınıfının gözde otomobili, 20’nci yıl dönümüne tamamen yeni bir teknik yapı, tamamen yeni bir tasarım ve yeni bir isimle yollara çıkıyor. 

Kompakt roadsterin yeni ismi C-Serisi ile olan yakın akrabalığa gönderme yapıyor. Yeni roadster, teknik yapısındaki birçok parçayı C-Serisi ile paylaşıyor. 

Yeni Mercedes-Benz SLC ailesi, giriş seviyesinde yer alan SLC 180’den başlayarak ailenin en sportif üyesi SLC 43 AMG’ye kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesinden oluşuyor. Yeni Mercedes-Benz SLC çok önemli bir mirası üstleniyor. 

Öncüsü SLK, üretimde kaldığı yıllar içinde bir dünya otomobili olmayı başardı ve tüm dünyada sadık bir hayran kitlesi kazandı. İlk olarak 1996 yılında satışa sunulan SLK, aradan geçen 20 yıl boyunca 670.000 adetlik bir satış başarısına imza attı. 

Baştan aşağı yenilenerek yeni bir isimle yollara çıkan kompakt roadster, tasarımı, kaliteli iç mekânı, zengin donanımı ve yüksek performanslı SLC 43 AMG’ye kadar uzanan zengin motor seçenekleriyle müşterilerinin beklentilerine yanıt veriyor. 

Konforla sportif sürüşü harmanlayan 9G-TRONIC dokuz kademeli tam otomatik şanzıman Türkiye’de satılan tüm seçeneklerde standart olarak sunuluyor. 

SLC 180, 1.6 litre hacimli turbo beslemeli motorundan elde ettiği 156 PS gücü bu yeni şanzıman seçeneği sayesinde çok etkili bir biçimde performansa çevirebiliyor. 

2.0 litre hacimli turbo beslemeli 245 PS güç üretebilen SLC 300 ve ailenin en hızlısı olan 367 PS güç üretebilen SLC 43 AMG seçenekleri SLC ailesinin üstü açık sürüş keyfini artırıyor. 
Tasarım ve Konfor 
Mercedes-Benz tasarımcıları yeni gövdeye şekil verirken kompakt roadsterin görünümünü daha keskin ve daha dinamik çizgilerle güçlendirerek aracın sportif karakterini öne çıkarttılar. Yeni SLC’nin dinamik ve güçlü görünümünde ön tasarımın payı büyük. 

Büyük bir “Mercedes Yıldızı”nın yer aldığı, dik bir şekilde yükselen ön ızgara marka kimliğine vurgu yaparken, uzun motor kaputu, belirgin çizgilerle hareketlendirilen yan gövde ve kısa arka kısım SLC’nin dinamik ve atak karakterini vurguluyor. Yeni SLC’nin tavanı ise hareket halindeyken de 40 km/saat hıza kadar açılabiliyor ve kapatılabiliyor. 

MAGIC SKY CONTROL özelliğine sahip olan panoramik cam tavanının ışık geçirgenliği ise araç içinden ayarlanabiliyor. Tavanı açık kullanımda, ısıtılabilir koltuklar ve boyun bölgesine sıcak hava akımı sağlayan AIRSCARF sistemi, araç kullanıcısına keyifli bir sürüş sunuyor. 

Yeni SLC kullanıcısına sürüş karakterinde de farklı seçenekler sunuyor: DYNAMIC SELECT sistemi sürücünün tek bir düğme hareketiyle sürüş modunu değiştirmesine olanak veriyor. “Comfort”, “Sport”, “Sport +”, “Eco” ve “Individual” sürüş modları, motor, şanzıman, direksiyon ve yürüyen aksam tepkilerini sürücünün tercihi doğrultusunda değiştiriyor.  

Güvenlik her zaman ön planda 
Yeni Mercedes-Benz SLC kullanıcısına geniş kapsamlı bir güvenlik donanımı suyuyor: 
Arkadan çarpma risklerini azaltan kendi kendine fren uygulayabilen Aktif Fren Yardımcısı (sürüş güvenliğini artırıyor.) 

Standart olarak sunulan LED Akıllı Işık Sistemi karşıdan gelen trafiği ve öndeki diğer araçları dikkate alarak uzun farların aydınlatma alanını otomatik olarak ayarlıyor. 
Dış aynalardaki kör noktaları tarayaran Kör Nokta Yardımcısı, sollama manevralarında sürücüyü kör noktalarda bulunan araçlara karşı uyarıyor. 

Şerit Takip Yardımcısı, aracın şeridi istem dışı terk etmesi durumunda sürücüyü direksiyon titreşimiyle uyarıyor. Yeni Mercedes-Benz SLC Haziran ayı itibariyle 210.600 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.