Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

KİA SORENTO YENİ TEKNOLOJİ ÖZELLİKLERİYLE YENİLENDİ

2015 yılında yeni jenerasyon modeli ile yollara çıkan Sorento’ya, Şerit Takip Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Çevre Görüş Sistemi özell...

2015 yılında yeni jenerasyon modeli ile yollara çıkan Sorento’ya, Şerit Takip Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Çevre Görüş Sistemi özellikleri eklendi. 

Şerit Takip Sistemi; araç istenmeyen bir şekilde şeridinden ayrıldığında, gelişmiş teknolojileriyle sürücüyü anında uyarıyor. 

Yol çizgilerini tespit ederek çalışan sistem, farklı yol koşulları ve sürüş tarzlarına uyum sağlayarak sürücülerin şeritte kalmasına yardımcı oluyor. 

 Kör Nokta Uyarı Sistemi; Sorento ile yolda ilerlerken, eğer kör nokta alanında bir araç belirirse, yan aynalarda uyarı ışıkları ile sürücüyü bilgilendiriyor. 
Sürücüler şerit değiştirmek için sinyal verdiğinde, tehlikeli derecede yaklaşan bir araç varsa, sistem tarafından görsel ve sesli uyarıcılar devreye alınıyor. Çevre Görüş Sistemi; araç çevresine yerleştirilmiş dört adet kamera sayesinde çevreye ilişkin güvenli ve çepeçevre bir görüş sağlıyor. 

YENİ NESİL NAVİGASYON 
Kameraların topladığı görüntüler, dijital olarak işlenerek gerçek zamanlı olarak radyo ya da radyolu navigasyon sisteminin ekranına yansıtılıyor. 

Sürücüler yeni nesil “area view” sistemlerinde 3D kuşbakışı görünümü tercih etme şansına sahipler. Bu özellik, park yeri ararken araç çevresinin daha kapsamlı kontrol edilebilmesine olanak tanıyor. 

KIA SORENTO'NUN FİYATI 
Navigasyon özelliği ve yeni nesil teknoloji takviyesi ile güçlenen KIA Sorento, 239.000 TL fiyatıyla otomobil severlere sunuluyor. 

KIA Sorento’ndaki en önemli gelişmelerinden birisi de 2.0 litre dizel motorda 185 PS güç özelliği. KIA’nın yenilikçi teknolojileriyle üretilen 2.0 CRDI (6 ileri Otomatik) dizel motoru ise düşük yakıt tüketimi vadediyor.haber7