Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HERO MOTOCORP VE SPEEDBRAIN MOTOR SPORLARI İÇİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

Dünyanın en büyük motosiklet üreticisi olan Hero MotoCorp Ltd (HMCL), Alman off-road yarış uzmanı Speedbrain GmbH ile girdiği stratejik ort...

Dünyanın en büyük motosiklet üreticisi olan Hero MotoCorp Ltd (HMCL), Alman off-road yarış uzmanı Speedbrain GmbH ile girdiği stratejik ortaklık sayesinde motosiklet yarışlarına adım attı. 

Yeni kurulan ‘Hero MotoSports Team Rally’, ilk kez bu ay içinde Dakar serisinin 21-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenecek Fas’taki Merzouga Rallisi’nde Speedbrain 450 rally motosikletiyle yarışacak. 

Merzouga Hero MotoSports Team Rally, 2017 Dakar Rallisi öncesinde dünya genelinde uluslararası rallilere de katılacak. Yeni takımda CS Santosh ile Joaquim Rodrigues yarışacaklar! 

Birçok uluslararası yarışa katılan başarılı Hint off-road motosiklet yıldızı Santosh’a, rallide henüz yeni olmasına rağmen, eski bir Motocross ve iyi bir Supercross pilotu olan “J-Rod” eşlik ediyor. Takıma Speedbrain Genel Müdürü Wolfgang Fischer liderlik edecek. 

Hero MotoSports Team Rally, Hero MotoCorp Teknolojiden Sorumlu Başkanı (CTO) Dr. Markus Braunsperger’in gözetiminde Hero İnovasyon ve Teknoloji Merkezi ekibiyle yakın işbirliği içinde çalışacak. 

Hero MotoSports Team Rally ayrıca yarışlarda toplanan verileri kullanarak yeni Hero araç konseptlerinin geliştirilmesine ve test edilmesine de yardım edecek. 

 Mr. Pawan Munjal, Hero MotoCorp Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı, İdari Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı; “Son zamanlarda global ayakizimizi hızla büyütürken Ar-Ge olanaklarımızın geliştirilmesi yönünde de anlamlı yatırımlar yaptık,” dedi. 

“Motor sporları bizim için doğal bir gelişim olarak, milyonlarca müşterimize en üst düzey teknolojiyle katma değerli ürünler sunmamızı sağlayacak. Bu girişim ayrıca spora ve sporculara verdiğimiz sürekli desteği yansıtıyor. Santosh’la Joaquim’e hoşgeldiniz diyor ve en iyi dileklerimi sunuyorum.” 

Dr. Markus Braunsperger, Hero MotoCorp Ltd Teknolojiden Sorumlu Başkan., “Hero ürünleri sağlamlık, dayanıklılık ve kalitesiyle tanınır. Bu nedenle, her türlü ürün ve parçanın kendini kanıtladığı alan olan Uluslararası Ralli Sporuna girmek bizim için doğal bir adımdı,” dedi. “Speedbrain’le son derece profesyonel, teknik olanakları geniş bir iş ortaklığımız oldu. Birlikte verimli başarılara imza atmak için sabırsızlanıyoruz.” 

Mr. Wolfgang Fischer, Speedbrain GmbH Genel Müdürü,; “Ralli sporunda geçen başarılı yıllar süresince önemli deneyimler edindik. Hero MotoCorp ile girdiğimiz ortaklıkla, alanında uzman, motive ve sadık bir yarış takımı kurmanın yanı sıra; verimli ve rekabetçi yaklaşımlarıyla ortak bir vizyonu gerçekleştirmek üzere yepyeni bir stratejik hedefe adım atmanın memnuniyetini duyuyoruz” dedi.