Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

FORMULA E TÜRKİYEYE DÖNÜYOR

Formula efsanesi Türkiye'ye geri dönüyor. Ancak bu kez elektrikli araçlarla. Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) CEO'su Alejand...

Formula efsanesi Türkiye'ye geri dönüyor. Ancak bu kez elektrikli araçlarla. Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) CEO'su Alejandro Agag, "Halen 9 ülkede 10 şehirde bu organizasyon yapılıyor.

 İstanbul'u dünyanın başkentlerinden biri olarak görüyoruz ve yarışı düzenlemek istiyoruz" dedi. 

'İSTANBUL MUHTEŞEM BİR ŞEHİR' Önümüzdeki haftalarda bu konuda Türkiye'de temaslarda bulunacağını belirten Agag, "İstanbul muhteşem bir şehir. Özellikle ışığını çok seviyorum. 

Aklımda İstanbul'da bir rota var. Boğaz'ı düşünüyoruz" dedi. Agag, şu anda üç kıtada 10 şehirde düzenlenen yarışların sayısını 12'ye, bir sonraki yıl da 14'e çıkarmak istediklerini belirtti. 

 Konuyla ilgili açıklama Sabah gazetesine açıklama yapan Intercity Rent A Car'ın sahibi Vural Ak, Türkiye ve İstanbul'un tanıtımı için bu organizasyonun çok etkili olabileceğini ifade etti. 

Ak, "Formula E'nin Türkiye'ye gelmesi demek organizasyondan bir hafta öncesinde ve sonrasında şehrin her yerde konuşulması demek. Bu de turizme ve ekonomiye büyük katkı sağlar. " şeklinde konuştu. 

SİMGE ROTA FIA CEO'su Alejandro Agag, İstanbul'a onlarca kez geldiğini ve çok sevdiğini belirterek, yarış güzergâhı için özellikle şehrin simgesi olan bölgelere odaklanacaklarını açıkladı.