Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PEUGEOT 208 T16 NIN TÜRKİYEDEKİ İLK ZAFERİ

Peugeot 208 T16, 16-17 Nisan tarihlerinde İzmir’de Türkiye Ralli Şampiyonası’nın sezon açılışında ilk zaferini yakaladı.  Peugeot Tü...

Peugeot 208 T16, 16-17 Nisan tarihlerinde İzmir’de Türkiye Ralli Şampiyonası’nın sezon açılışında ilk zaferini yakaladı. 

Peugeot Türkiye’nin desteğinde Neo Motorspor adına yarışan Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez ikilisi, yeni sezona 40.4 saniyelik farkla hızlı giriş elde ederek Saygılı Rulman Ege Rallisi’nde podyumda birinciliğe yerleştiler. 

Bu başarının devamını hedefleyen milli sporcular Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez, Ege Rallisi’nin ardından 14-15 Mayıs tarihlerinde Peugeot 208 T16 ile Marmaris’te tekrar podyum mücadelesine girecekler. 
2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Saygılı Rulman Ege Rallisi 16-17 Nisan tarihlerinde, İzmir’de gerçekleştirildi. 57 otomobil ve 114 sporcunun 2 gün boyunca Seferihisar bölgesindeki özel etaplar ile İzmir Park Yarış Pisti’ndeki seyirci özel etabında mücadelesi nefesleri kesti. 

2 gün süren zorlu ralli sonunda Peugeot desteğiyle bu sezon Neo Motorspor adına Peugeot 208 T16 R5 ile şampiyonayı takip edecek olan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi, ilk etapla birlikte ele geçirdikleri liderliği yarış sonuna kadar koruyarak 40.4 saniyelik farkla Saygılı Rulman Ege Rallisi’ni kazanmayı başardı. 

Ayrıca yine Peugeot 208 T16 R5 ile yarışan Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibi podyumun ikinci basamağında yer aldılar. Avcı, yarışın ardından “Sezona Ege Rallisi ile başladık. Aynı zamanda bu yarışla birlikte Peugeot Türkiye ve 208 T16 ile de sezon açılışımızı yapmış olduk. 

İlk gün 208'i daha yakından tanıdık ve ikinci gün için bazı ayar değişiklikleri yaptık. İlk etaptan itibaren elde ettiğimiz liderliği yarış sonuna kadar koruyabildik. Tüm ekip çok iyi çalıştı ve performansımızdan da ilk yarış için oldukça memnunuz. 

Sırada 13-15 Mayıs tarihlerinde Avrupa Ralli Kupası’na dahil Marmaris Rallisi var ve yine elimizden geleni yapıp iyi puan almaya çalışacağız. Destekleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” açıklamasını yaptı.