Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PEUGEOT TRAVELLER İ-LAB GELECEĞİN MOBİLİTE ÇÖZÜMÜ

Yeni Peugeot Traveller Combispace ile dinamizm stratejisini tüm sınıflarda uygulayacağını net bir şekilde gözler önüne seren Peugeot, Trave...

Yeni Peugeot Traveller Combispace ile dinamizm stratejisini tüm sınıflarda uygulayacağını net bir şekilde gözler önüne seren Peugeot, Traveller i-Lab konseptiyle ise iş dünyasına yönelik gelecekteki mobilite çözümlerine nasıl yaklaştığını gösteriyor. İnternet bağlantısı baz alınarak geliştirilen devrim niteliğindeki çözümlerle iş profesyonellerine benzersiz bir deneyim sunuluyor. Modern teknolojinin nimetlerini iş profesyonellerinin hayatını kolaylaştırmak üzere bir araya getiren Peugeot; 32 inçlik dokunmatik tablet, WiFi hotspot, Bluetooth®, şarj istasyonları ve her bir yolcu için sanal gerçeklik başlığı gibi teknolojik çözümleri Traveller i-Lab konseptiyle sunuyor. 

Yeni nesil Peugeot İnternet Bağlantılı 3D Navigasyon sadece gerçek zamanlı trafik bilgisi sunmakla kalmıyor akıllı telefonunu sisteme bağlayan arka koltuk yolcusunun ajandasına göre yönlendirme de yapıyor. 

Modüler EMP2 platformu üzerine inşa edilen ve kompakt boyutlarına karşın geniş bir yaşam alanı sunan Traveller i-Lab markanın SUV ve binek otomobillerinde de kullandığı karakteristik öğeleri de bünyesinde barındırıyor. Modern teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanan paket; Trafik İşaretini Tanımlama Sistemi, Aktif Güvenlik Freni veya Sürücü Dikkat Uyarı Sistemi gibi en güncel sürüş destek sistemleriyle tamamlanıyor. 

Tarzıyla görsel bir şölen Henüz ilk göz temasında bir VIP Shuttle görüntüsü sergileyen Peugeot Traveller i-Lab aynı zamanda Peugeot binek otomobillerinin bir üyesi olduğunu da gözler önüne seriyor. Yüksekte konumlandırılan ön ızgara Peugeot Traveller’a güçlü bir ön görünüm kazandırırken petek dokulu ızgaranın ortasında konumlandırılan kabartmalı ‘aslan’ logosu marka aidiyetine vurgu yapıyor. 

Ön ızgaraya dikkat çeken krom çerçeve ise bir yandan modern bir görünüm sunarken, diğer yandan kalite algısını arttırıyor. Bumerang şeklindeki LED aydınlatma birimleri kalite algısını ve dinamik tasarımı desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda üst düzey teknolojiye de gönderme yapıyor. 

3,28 metrelik dingil mesafesi ise bir anlamda vaat edilen geniş yaşam alanının habercisi niteliğinde. Aracın tasarımı ve Traveller i-Lab ismi benzersiz bir uyum ortaya koyuyor. 4,96 metre uzunluğa ve 1,90 metre yüksekliğe sahip kompakt boyutlarıyla lüks ve konfor kavramına tamamen yeni bir boyut kazandıran Traveller i-Lab tasarımıyla ise yenilikçi ve aerodinamik bir yapı ortaya koyuyor. 
Yan panellerde göze çarpan keskin hat ile içbükey yüzeyler kadar gövdenin dışına taşmış gibi duran şişkin çamurluk ağızları da sportif ve dinamik bir görünümü beraberinde getirirken yüksek omuz çizgisi bu yapıyı destekliyor ve geniş cam alanlarla birlikte modern bir siluet sağlıyor. 

Kısa aks çıkıntıları ve köşelerde konumlandırılan tekerlekler sadece güçlü ve dinamik bir görünümü beraberinde getirmekle kalmıyor, aynı zamanda şehir içinde kullanım kolaylığı sunuyor. Kapalı otoparklara girme olanağı tanıyan alçak tavanlı yapı kullanım kolaylığını destekliyor. 

Bünyesinde Peugeot binek otomobillerinin tasarım öğelerini barındıran Traveller i-Lab iş profesyonellerine yönelik shuttle sınıfına tamamen yeni bir soluk getiren bir konsept. Akıcı ve aerodinamik hatlarıyla çekici bir görünüm sunarken sürgülü yan kapıları son derece geniş bir yaşam alanına açılıyor. 

Keith Ryder, PEUGEOT Traveller i-Lab Tasarım Sorumlusu İş profesyonellerine yeni çözüm Peugeot Traveller i-Lab iş profesyonellerine yönelik son derece gelişmiş bir mobil platform sunuyor. Günümüz beklentilerine uygun teknolojik alt yapıyı sunmak üzere Peugeot Koreli Samsung ile işbirliği yapıyor. 

Söz konusu teknolojik işbirliği beklentileri yüksek kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunmayı hedefliyor. Tam bu noktada ise bir dizi internet tabanlı hizmet devreye giriyor. Geçmişte ajandası yoğun iş profesyonelleri için shuttle yolculukları iyi bir alternatif değildi. Şimdi ise aynı yolculuk formatı tamamen yeni bir deneyim sunuyor. 

Söz konusu benzersiz deneyim elektrikli sürgülü yan kapının açılmasıyla başlıyor. Eller serbest sürgülü yan kapılar sayesinde ayağını eşikteki sensöre uzatan yolcu kapıya elini değmeden kapıyı açabiliyor. Araca binilmesiyle birlikte yolcunun akıllı mobil cihazı araçtaki WiFi hotspot ile eşleşiyor. Araç içerisindeki ekipman çeşitliliği yolcuların ihtiyaçlarını karşılamaya başlıyor. 
Peugeot’nun geliştirmekte olduğu yeni ürün ve hizmetler kullanıcın hayatını kolaylaştıracak. Peugeot Traveller ile birlikte sunduğumuz internet bağlantılı navigasyon sistemi geleceğe giden yoldaki önemli adımlardan biri. 

 Brigitte Courtehoux, İnternet Bağlantılı araçlar ve Hizmetler Direktörü Peugeot’nun internet bağlantılı navigasyonu ajandaya girilen yeni toplantı noktalarına otomatik olarak yönlendirme yapabiliyor. Varılacak noktanın rezervasyon yapılan bir otel olması halinde 32 inç büyüklüğündeki tablet ilgili web sitesine bağlanıyor ve sanal gerçeklik başlığı Samsung Gear VR üzerinden oda ile ilgili bir sanal tur yapma imkanı sunuyor. 

Yine bu teknoloji örneğin bir yapımcı potansiyel çekim mekanını da gezebiliyor. Veya bir tasarımcı bu teknolojiyi henüz geliştirilmekte olan ürünlere göz atmak için de kullanabiliyor. Profili veya mesleği ne olursa olsun, yolcular akıllı telefonlarını bir konsola dönüştürerek günlük yaşamlarını kolaylaştırabiliyor. 

Örneğin iş profesyoneli shuttle içinde otel check-in veya check-out yapabiliyor. Akıllı cihazına elektronik giriş kartını indiren yolcu otele vardığında resepsiyona uğramadan otel odasına giriş yapabiliyor. Otelden çıkışında fatura otomatik düzenlenebilirken ödeme cep telefonu üzerinden yapılabiliyor. 

Peugeot Traveller i-Lab aynı zamanda uluslar arası seyahatler yapan bireylerin yaşayabileceği yabancı dil sorununa da çözüm sunuyor. Yolcunun araç içindeyken ajandasını değiştirmesi halinde sürücüye bunu anlatmak için ekstra bir çaba sarf etmesine gerek yok. Değişen adres otomatik olarak sürücünün programına giriyor. Tüm bu ekosistemin merkezini ise dokunmatik ekranlı tablet oluşturuyor. 

Tablet, gelenekçilik ve modernizm sentezini yansıtan ahşap bir panoya entegre edilmiş durumda. Sistem bireysel tablet olarak kullanılabileceği gibi ekran dörde bölünerek farklı kullanıcılara aynı anda kullanım olanağı da sunuyor. Ayrıca panoda akıllı telefon şarj etmek üzere iki adet şarj terminali de bulunuyor. 
Peugeot Traveller i-Lab çalışmak için gerekli olan ortamı da sağlıyor. Renkli camlarla dış dünyadan izole bir yaşam alanı sunulurken, her biri bağımsız Alcantara® ve deri koltuklarla deri kapı paneli kaplamaları rahat ve konforlu bir yolculuk vaat ediyor. Şık tasarımlı tavan paneline entegre LED ambiyans aydınlatması ve havalandırma ızgaraları yaşam alanı konforuna katkı sağlıyor. 

Yine bu tavan paneli Focal tarafından geliştirilen ses sisteminin bir parçasını oluşturan dört adet mid ve iki adet tweeter hoparlörlere de ev sahipliği yapıyor. Söz konusu ses sistemi woofer, mid, subwoofer ve tweeter olmak üzere toplam 17 hoparlörden oluşuyor. Hoparlörler 1.300 watt RMS gücündeki Focal FD serisi amplifikatörle besleniyor. Ses sisteminin bir parçası olan dijital ses işlemcisiyle ses frekansları yaşam alanının mimarisine uygun olarak ayarlanıyor. 

Sınıfın en iyi akustik konforu sayesinde yolcu akıllı telefonundaki playlisti keyifle dinleyebiliyor. Peugeot Traveller i-Lab her şeyi kolaylaştırıyor ve daha akıcı hale getiriyor. Kullanılan araç içi teknolojiler günlük yaşamı kolaylaştırıyor, zaman kazandırıyor ve yaşam kalitesine katkı sağlıyor. 

Dokunmatik tableti destekleyen panel yolcular arası bilgi alışverişine imkan tanıyan yapısıyla çok yönlü yapıyı bambaşka bir boyuta taşıyor. Alessandro Riga, Peugeot Traveller i-Lab İç Mekan Tasarımcısı İdeal iş ortamı Sadece arka koltuktaki iş profesyonelleri için değil, Peugeot Traveller i-Lab bünyesinde barındırdığı teknolojik çözümlerle sürücü için de yeni nesil bir iş ortamı sunuyor. 

Yeni nesil Peugeot internet bağlantılı navigasyon sayesinde yolculuklar zamanında gerçekleşiyor. Gerçek zamanlı trafik bilgisi ve alternatif rotalar sunan sistem 3D haritalama yöntemiyle sürücüyü destekliyor. Sistem aynı zamanda; hava durumu veya yakıt fiyatları gibi bilgilerle sürücünün hayatını kolaylaştırıyor. 

Navigasyon ve telefon da dahil bilgi ve eğlence sistemini sesli komut sistemi üzerinden kumada etme imkanı da sunan sistem böylece sürücünün dikkatini sadece yola vermesini sağlıyor ve sürüş güvenliğine katkı sağlıyor. 

7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran aynı zamanda VisioPark sisteminin arayüzü olarak da devreye giriyor. Aracın arka kısmını 180° derecelik bir açıyla gösteren VisioPark bir nesneye yaklaşırken otomatik olarak zum yapıyor ve sürücünün o noktaya daha rahat odaklanmasını sağlayarak manevrayı kolaylaştırıyor. 

Yeni nesil sürüş destek sistemleriyle donatılan Peugeot Traveller i-Lab böylece sürücü ve beraberindeki yolcuların güvenliğine de katkı sağlıyor. Trafik İşareti Tanımlama Sistemi yolu tarayarak hız sınırı tabelalarını tespit ederek bunları gösterge panelinde göstermekle kalmıyor, aynı zamanda sürücünün dikkatini çekmek üzere gösterge panelinin rengini de değiştiriyor. Bu bilgiyi değerlendiren sürücü hız sabitleme/hız sınırlandırma sistemini ayarlıyor. 

Peugeot Traveller i-Lab sürücünün olası bir çarpışmaya karşı dikkatini de takip ediyor. Sürücü Dikkat Uyarı Sistemi kesintisiz iki saatlik sürüşün ardından sürücüyü uyarıyor ve sürücünün mola vermemesi halinde saat başı uyarmaya devam ediyor. Sistem ayrıca araç dinamiklerini kamera ve direksiyon açısı sensörü ile takip ediyor. 

Sürüş standartlarının dışına çıkması halinde sistem görsel ve sesli olarak sürücüyü uyarıyor. İster araç olsun, isterse de yaya, hareket eden veya duran bir nesneyle olası bir çarpışma tespit etmesi halinde devreye giren Aktif Güvenlik Freni otomatik olarak fren yapıyor. Bu noktada olası bir çarpışma kaçınılmaz hale geldiğinde çarpışmanın sonuçlarını en aza indirgemek. 

Profesyonel kullanım için oluşturulan Peugeot İnternet Bağlantılı Filo Hizmeti örneğin bakım zamanı gibi işleri planlamak üzere Peugeot Traveller i-Lab'ın yakıt tüketimi, kalan yakıt, ortalama hız gibi bilgilerini gerçek zamanlı olarak sürücüye ve filo yönetimine iletiyor. Tüm bu bilgiler filo yönetiminin iş geliştirme sürecini kolaylaştırırken, aynı zamanda sürücünün günlük iş planının yapılmasında da önemli bir avantaj sunuyor. 

 Peugeot Traveller i-Lab markanın dinamizm stratejisini tüm sınıflarda uygulama kararlılığının en iyi göstergesi. Üst seviyede güvenlik ve internet erişimi ile ağ bağlantı çözümleriyle Peugeot Traveller i-Lab iş müşterilerine hayatı kolaylaştıran tamamen yeni bir deneyim sunuyor. Jérôme Micheron, Peugeot Strateji Direktörü #PeugeotTraveller i-Lab markanın VIP shuttle sınıfının geleceğine bakış açısını gözler önüne seriyor. 

İnternet bağlantısıyla sağlanan çözüm ve hizmetler hayatı kolaylaştırıyor ve gelecekte daha da kolaylaştıracak. #PeugeotTraveller’da sunulan internet bağlantılı yeni nesil 3D navigasyon geleceğe doğru atılan ilk adım niteliğinde.