Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PORSCHE MACAN GTS SUV’LAR ARASINDA SAFKAN BİR YARIŞ OTOMOBİLİ

Porsche’nin GTS harflerini taşıyan tüm modellerinde olduğu gibi, ilhamını otomobil yarışlarından alan Macan GTS, daha iyi bir performans ve...

Porsche’nin GTS harflerini taşıyan tüm modellerinde olduğu gibi, ilhamını otomobil yarışlarından alan Macan GTS, daha iyi bir performans ve sürüş dinamiğiyle, daha keyifli bir sürüşü garanti ediyor 

Porsche Macan GTS, yeniden tasarlanmış şasisi, Macan S modelinden 20 hp daha fazla gücü ve takviye edilmiş frenleriyle performansla ilgili gereken her şeyi sağlıyor. 360 hp’lik güç ve 500 Nm’lik tork sağlayan motoruyla Macan GTS, Macan S ve Macan Turbo arasında konumlanıyor. 

Macan S modelinde bulunan 3 litre, 6 silindirli çift turbo motor ve PDK şanzımanın yanı sıra ön ve arka akslar arasında esnek bir güç dağılımı sağlayan Porsche Çekiş Yönetimi (PTM) Macan GTS modelini 0’dan 100 km/saat sürate 5,2 saniyede ulaştırıyor. 

Opsiyonel olarak sunulan Sport Chrono paketiyle ise bu değer 5,0 saniyeye düşüyor. 256km/s’lik bir maksimum hız değerine sahip Macan GTS modelinin ortalama yakıt tüketimi 100km’de 9,2-8,8 l olurken, CO2 emisyonu ise km’de 215-207 g. Macan GTS Porsche’nin kendine has, yüksek düzeydeki sürüş dinamiklerini olağanüstü gündelik kullanım özellikleriyle birleştiriyor. 

15 milimetre alçaltılmış PASM şasinin (Porsche Aktif Süspansion Yönetimi) sportif ayarının yanı sıra mat siyah renkli RS Spyder tasarımlı 20 inçlik jantlar GTS donanımının özelliklerinden bazıları. Ayrıca orta panelleri Alcantara olan GTS spor koltuklar, ilave Alcantara döşemeler ve spor egzoz sistemi gibi standart donanımlar tarzın bütünlüğünü koruyor. 
Yeni Porsche İletişim Yönetimi (PCM) Macan GTS ile ilk kez SUV’lerde sahne alıyor. Opsiyonel olarak sunulan Connect Plus modülü ile birlikte yüksek kaliteli, çoklu dokunmatik ekran, gerçek zamanlı trafik bilgileri veren çevrimiçi navigasyon sistemi ve Apple CarPlay® vasıtasıyla akıllı telefonlarla entegrasyon olanağı sunuyor. 

Gövdesinin üst kısmında çok parlak, alt kısmında ise mat renkli siyah dış vurgularıyla ve standart olarak sunulan, yine GTS’ye özgü renklerde, Sports Design paketinin özel versiyonuyla Macan GTS ilk bakışta tanınıyor. Macan GTS, Porsche Dynamic Light System Plus özelliği taşıyan LED far opsiyonu ile ilk kez sunuluyor. Farlar her koşulda en yüksek seviyede yol aydınlatması sağlıyor. 

 Eşsiz özellikleri sayesinde yeni Macan GTS daha fazla sürüş keyfi ve daha yoğun Porsche hissi sunuyor. Macan GTS ile Porsche, Macan’ın kompakt SUV’lar arasındaki yegane spor otomobil olduğu iddiasını bir kez daha vurguluyor.