Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HONDA AFRİCA TWİN TÜRKİYEDE ÖNSİPARİŞ REKORU KIRDI

Yolda veya arazide kıtaları aşmaya hazır güçlü motoru ve dinamik şasisiyle gerçek maceralar için ‘istediğin yere git’ konseptiyle tasarlana...

Yolda veya arazide kıtaları aşmaya hazır güçlü motoru ve dinamik şasisiyle gerçek maceralar için ‘istediğin yere git’ konseptiyle tasarlanan CRF1000L Africa Twin, Türkiye’de beklenenin ötesinde ilgi görüyor. 

Çok yönlü kullanım özelliği ve çığır açan teknolojik yenilikleriyle Türk motosikletseverler tarafından beğenilen Africa Twin için 2016 Nisan ayına sıra yazılmaya başlandı. 

Dünyanın en büyük motosiklet üreticisi Honda’nın Milano’da gerçekleştirilen EICMA Fuarı’nda ilk kez kamuoyunun beğenisine sunduğu CRF1000L Africa Twin, Türk motosikletseverlerin ilgi odağı oldu. Gerek basında gerekse online platformlarda gündem yaratan motosiklet efsanesi, ön satışının duyurulmasıyla Nisan 2016’ya kadar satılmış durumda. 

25-28 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek Moto Bike Expo 2016’da Türk motosikletseverlerle buluşacak olan CRF1000L Africa Twin’in teslimatlarına mart ayında başlanacak. Hem manuel hem de off-road için özel geliştirilen DCT ile satılacak olan efsane motosiklet, iki farklı versiyon ve dört renk seçeneğine sahip olacak. 

Tasarımının yanı sıra hem on-road hem de off-road kullanımı mükemmel bir şekilde birleştiren Africa Twin’in gerçek off-road kabiliyetine katkıda bulunan özellikleri ABS, Honda Seçilebilir Tork Kontrol Sistemi (HSTC) ve DCT’nin birlikte çalışmalarının yanı sıra 80 farklı kombinasyon sağlamak için ayrı ayrı ayarlanabilir olması. 

 CRF1000L Africa Twin’in gelişimi sırasında arazi performansı, gezi konforu ve çevikliğin en iyi karışımı temel alındı. Bu segmentteki bir motosiklet, tıpkı bir önceki Africa Twin gibi hem yolda hem de arazide kullanılabilirliği, dengesi ve yol tutuşu ile sürekli olarak etki yaratmalı. 

Günümüzün çok sayıda macera motosikletiyle karşılaştırıldığında bile değerli bir kriter olduğunu kanıtlayan bu efsane, adını taşıyan yeni CRF1000L Africa Twin her ne kadar hiçbir ortak parça taşımasa da – ister yolda ister arazide- XRV750 Africa Twin modelini efsane haline gelmesini sağlayan özü ve ruhu miras aldı.