Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

FULDA 115 YAŞINI KUTLUYOR

Fulda, 1900'deki kuruluşunun 115. yılını ve ticari araç lastikleri segmentinde ise 100. yılını kutluyor.  Hafif ve ağır ticari a...

Fulda, 1900'deki kuruluşunun 115. yılını ve ticari araç lastikleri segmentinde ise 100. yılını kutluyor. 

Hafif ve ağır ticari araçların dışında, binek otomobiller, 4x4'ler ve SUV'ler için yüksek kalitede ürünler sunan Fulda markası, Almanya’nın yanı sıra tüm Avrupa pazarlarında lider bir lastik markası olarak öne çıkıyor. 

Fulda markasının özellikle ticari lastik segmentindeki başarılarına değinen Goodyear'ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Ticari Lastikler Pazarlama Direktörü Benajmin Willot; “Fulda özellikle ticari araç lastikleri alanında, portföyümüzde yer alan çok önemli bir marka. 

Bu yıl, Fulda'nın kamyon lastiklerinin 100.yıldönümünün yanı sıra, markanın da 115. yıldönümünü kutlamaktan gurur duyuyoruz” dedi. 1915 senesinde üretilen Fulda Sembusto’nun Fulda´nın öncü kamyon lastiği olduğunu hatırlatan Willot, “O zamandan günümüze dek, Fulda markamızla yüksek kalitede kamyon lastikleri sunmaya devam ettik. 

Geçen yıl tanıtılmış olan Fulda Ecotonn 2 treyler lastiğinde olduğu gibi, bizler, Fulda'nın geçmişteki bu başarılarını yeni kamyon lastikleri pazara sunarak gelecekte de sürdüreceğiz” dedi. Kauçuk ürünler imal eden Gummi Werke Fulda isimli şirket ilk lastiklerini bebek arabaları ve at arabaları için üretti. Motosiklet ve bisikletin yanı sıra, araçlar için olan lastikler 1906 yılında tanıtıldı ve şirket faaliyetlerinin ana odağı haline geldi. 
1907 ile 1909 arasında, Fulda 10 farklı ebatta sert kauçuktan kamyon ve otobüs lastikleri üretti. 1915 yılı modern Fulda kamyon lastiklerinin başlangıç noktası oldu: İlave tamponlama için jantta yayları bulunan Fulda Sembusto kamyon lastiği için seri üretime geçildi. Bir sonraki teknoloji adımı, Fulda “Riesenkissenreifen” (büyük tampon lastiği) ile 1919'da atıldı. 

 1925'te, tam kauçuktan imal edilen iç hava odasına sahip bir lastik olan Fulda Parabel, dünyanın ilk "sabit basınçlı" kamyon lastiği oldu. 1929'da şirketin ilk şişirilebilir pnömatik lastiği olan Fulda Elastic kamyon lastiği piyasaya sürüldü. 1938'de kamyon lastiği üretimi arttı ve Fulda kaliteli ağır vasıta lastikleri üreticisi olarak tanınır hale geldi. 

1954'de 50.000 adet Mercedes Benz kamyon serilerinin üretiminde Fulda lastiklerinin kullanılması, Fulda markasının tanınırlığına bir örnek teşkil etti. Daha sonra Fulda, Goodyear ailesinin bir parçası oldu. Bugün Fulda, Goodyear ailesinin önde gelen üyelerinden biri ve kendi portföyünde önemli bir marka olarak her geçen gün ürün gamını tüketici beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda zenginleştiriyor. 

 Fulda, Ticari Araç Lastikleri Serisini Zenginleştiriyor ! Fulda, eksiksiz bir ticari araç lastiği yelpazesi sunuyor. Son olarak, Ecotonn 2 treyler lastiğini ürün portföyüne ekleyen Fulda, böylelikle son ticari araç lastiği serisini tamamlanmış oldu. 

Bu seri; Fulda Ecocontrol 2 ön aks, Fulda Ecoforce 2 çeker aks ve Ecotonn 2 treyler lastiklerini kapsıyor. Bu lastikler şehir içi ve şehirlerarası otobüslerin yanı sıra, uzun ve kısa mesafe kamyonları için farklı ebatlarda piyasaya sunuldu. Hem otoyol hem inşaat sahalarında kullanılan damperli kamyonlar gibi birden fazla hizmette kullanılan araçlar için Fulda Variocontrol, Varioforce ve Variotonn lastiklerini sunuyor. 

Ayrıca, arazide ekstra çekiş gücü ve dayanıklılık için Crossforce sürüş lastiği mevcut. Bunların yanı sıra Fulda, kar üzerinde ve ıslak yollarda ekstra yol tutuşu ve kavrayışının temel öneme sahip olduğu kış koşulları için Wintercontrol ve Winterforce ön aks ve çeker aks lastiklerini sunuyor.