Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENI FIAT FULLBACK DUBAİ AUTOSHOWDA TANITILDI

Fiat'ın Mitsubishi L200 modeli ile aynı kasayı paylaşan yeni pick-up modeli Dubai'de tanıtıldı. Fiat'ın yeni ticari aracı Full...

Fiat'ın Mitsubishi L200 modeli ile aynı kasayı paylaşan yeni pick-up modeli Dubai'de tanıtıldı. Fiat'ın yeni ticari aracı Fullback, Dubai Otomobil Fuarı'nda sahneye çıkarak dünya prömiyerini yaptı. 

Geçtiğimiz ay da bir başka pickup modeli Toro'nun geleceğini duyuran FCA Grubu, hafif ticari araçlar ile kendine yeni bir strateji çiziyor gibi görünüyor. 

Yeni Fiat Fullback, 1.100 kg taşıma kapasitesine sahip olurken, tek kabin, çift kabin ya da geniş kabin kombinasyonları ile tercih edilebilecek. 

Tüm bu kasa tipleri 1.815 mm genişliğe, 1.780 mm yüksekliğe sahip olurken, tek kabinli Fiat Fullback 5.115 mm, çift kabinli Fullback 5.275 mm, geniş kabinli Fullback ise 5.285 mm uzunluğa sahip olacak. 
Henüz motor seçenekleri belirsizliğini korusa da, yeni Fiat Fullback modelinin Orta Doğu ve Afrika'da 110 ve 180 beygirlik 2.5 litre turbo dizel ve 132 beygirlik 2.5 litre benzinli motor ile satışa sunulması bekleniyor. 

Fiat'ın tüm motor seçeneklerinde 5 ileri manuel şanzıman ya da 5 ileri otomatik şanzımanı sunması bekleniyor. Avrupa ve diğer ülkelerde ise Fiat'ın yeni Fullback modelini 4 silindirli 2.4 litrelik tubo dizel motor ile sunması bekleniyor.

150 ve 180 beygirlik versiyonları bulunacak bu motor seçeneğinin, 6 ileri manuel ya da sport moduna sahip 5 ileri otomatik şanzımanla birlikte tercih edilebilmesi bekleniyor. 

Mitsubishi L200 modelinden alınan tasarımda yalnızca logoları değiştiren Fiat, iç tasarıma da neredeyse hiç müdahale etmemiş gibi görünüyor. Fiat'ın yeni Fullback modelini gelecek yıl tüm dünyada satışa sunması planlanıyor.Arabalar