Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ BMW 7 SERİSİ FİYATI BELLİ OLDU

Bugüne kadar üretilen en lüks ve en konforlu 7 Serisi olarak nitelendirilen otomobilin tasarımı oldukça dinamik bir görünüme sahip.  ...

Bugüne kadar üretilen en lüks ve en konforlu 7 Serisi olarak nitelendirilen otomobilin tasarımı oldukça dinamik bir görünüme sahip. 

Önceki nesline göre sportif detayların öne çıktığı altıncı nesil 7 Serisi'nde LED'li farlara yer verilirken, opsiyonel olarak Laserlight adı verilen yüksek teknolojili aydınlatma sistemine sahip olunabiliyor. 

Aracın ızgara yapısı selefiyle benzerlik gösterirken, ön tampon üzerinde LED sis lambaları ve krom süslemeler tasarımın öne çıkan diğer detaylarından. 

Arkada ise L şeklindeki stoplar ve yeni tampon tasarımı dikkat çekiyor. Altıncı nesil 7 Serisi'nde 17 ile 20 inç boyut aralığında alaşım jant seçeneklerinin de sunulduğunu belirtelim. Aracın iç mekanında ise küçük kardeşlerinden izler dikkat çekse de kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça yüksek. 
Nappa ve Dakota derinin kullanıldığı kabinde, konsolu boydan boya geçen ahşap kaplamalara ek olarak sunulan krom süslemeler ilk bakışta öne çıkan tasarım detayları. 

Dokunmatik kumanda ekipmanlarının yer aldığı altıncı nesil 7 Serisi'nde yeni iDrive bilgi-eğlence sistemi sunuluyor Hem uzun hem de standart şasi uzunluğunda 14 cm büyüyen otomobil özellikle arkadaki yaşam alanını arttırıyor. 

BMW yetkilileri kullanılan hafif malzemeler sayesinde selefine göre 130 kg hafifleyen otomobilin daha dinamik bir sürüş sunacağını belirtirken, otomobilin kaputunun altında da bu büyük gövdeyi taşıyacak motorlara yer veriyor. Dizel cephesinde 730d, 3.0 litrelik TwinPower Turbo motorla can buluyor. 

265 HP ve 620 Nm tork üreten üniteyle 730d, 0'dan 100 km/s hıza 5.8 saniyede ulaşabiliyor. 730d xDrive seçeneğinin fiyatı 773.258 TL. 730Ld xDrive ise 781.230 TL. Henüz benzinli versiyon satışa sunulmamış olsa da ilk gelecek2.0 litrelik turbo beslemeli motora sahip 730i olacak. Aracın fiyatı ise 579.009 TL.Sabah