Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

GOODYEAR MERCEDESE SOUNDCOMFORT TEKNOLOJİSİ’Nİ SUNUYOR

Mercedes’in Maybach S Serisi, Goodyear tarafından geliştirilen ve gürültüyü azaltan “SoundComfort” teknolojisine sahip... Goodyear, “SoundC...

Mercedes’in Maybach S Serisi, Goodyear tarafından geliştirilen ve gürültüyü azaltan “SoundComfort” teknolojisine sahip... Goodyear, “SoundComfort” teknolojisi sayesinde gürültüyü dört desibel kadar indirerek daha sessiz bir sürüş sunuyor. 

Goodyear’ın geliştirdiği “SoundComfort” teknolojisi, sürücülere ve yolculara, seyahat esnasında daha sessiz ve keyifli bir yolculuk sağlıyor. Mercedes Maybach S Serisi, Goodyear tarafından geliştirilen SoundComfort Teknolojisi’ni içerecek şekilde tasarlanarak piyasaya sunuluyor. 

Goodyear tarafından geliştirilen “SoundComfort” teknolojisi uygun maliyetinin yanısıra, lastik ömrü boyunca dayanıklılığını korur ve lastiğin kilometre performansı, yuvarlanma direnci veya hız kapasitesi üzerinde herhangi bir olumsuz etki bırakmayacak kadar hafiftir. 

Goodyear’ın bu teknolojisi yaz, kış, dört mevsim ve patlasa da giden lastiklerde mevcuttur. Lastik boşluk rezonansından kaynaklanan gürültüyü en aza indirmeyi hedefleyen Goodyear, geliştirdiği “SoundComfort” teknolojisi sayesinde tüketicilere daha sessiz ve keyifli bir sürüş sunuyor. 

Lastiğin iç yüzeyine eklenen poliüretan köpük maddesi sayesinde 11 dBA’ya kadar çıkan lastik boşluk rezonansının sesini azaltarak araç içi gürültünün 4dB kadar azalmasını sağlar ve yüksek hızlarda araç içini oldukça sessiz hale getiriyor. 

Bu yeni teknoloji, tüm sürüş deneyimini daha keyifli hale getirmek, sürücü ve yolcuların daha sessiz bir ortamda seyahatlerinden daha fazla keyif almalarını sağlamak amacıyla geliştirildi. 

 Goodyear EMEA Lastik Teknolojisi ve Tüketici PBU Direktörü Percy Le Maire; “2014 yılında piyasaya çıkardığımız SoundComfort, lastiğin teknolojik gelişiminde son nokta oldu. Bu teknolojiyi talep üzerine Mercedes Maybach S-Serisi’ne uyarladık. 

Mercedes gibi araçları daha mükemmel hale getirmek için çalışan üreticiler, araç içinde sesin azaltılmasına yönelik çalışmalar yapıyor. Biz de Goodyear olarak bu teknolojimizi Mercedes’e sunmaktan dolayı son derece mutluyuz” dedi.