Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN EMİSYON HİLESİ YAPILAN OTOMOBİLLERİ OCAKTA SERVİSLERE ÇAĞIRACAK

Volkswagen'in CEO'su Matthias Müller emisyon hilesi yapılan otomobillerin Ocak ayında servislere çağrılarak düzeltileceğini, tüm ...

Volkswagen'in CEO'su Matthias Müller emisyon hilesi yapılan otomobillerin Ocak ayında servislere çağrılarak düzeltileceğini, tüm araçların onarılma işleminin 2016 yılının sonunda tamamlanacağını bildirdi. 
Volkswagen CEO'su Matthias Müller, şirketin emisyon krizinden etkilenen araçlarının geri çağrılmasını Ocak ayında başlatmayı ve önümüzdeki yılın sonu itibariyle gerekli düzeltmeleri bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Frankfurter Allgemeine Zeitung'a (FAZ) konuşan Müller, "Eğer her şey planlar doğrultusunda giderse geri çağırmaları Ocak ayında başlatabiliriz. Bütün otomobillerin 2016 yılı sonu itibariyle düzeltilmiş olması gerekiyor" dedi. 
ABD piyasası için ise sözcülerden birisi öncelikle ABD Çevre Koruma Kurumu ile ne tür düzeltmelerin yapılması gerektiği konusunda anlaşmaya varılması gerektiğini söylerken, bunun için herhangi bir zaman aralığı vermedi.

Müller FAZ'a yaptığı açıklamada, şirketin hem hisselerine hem de güvenilirliğine büyük darbe vuran emisyon skandalını yalnızca birkaç işçinin bildiğini söyleyerek, kendisinden önceki CEO Martin Winterkorn'un bundan haberi olduğu iddialarını reddetti.

Müller şirketin biraz daha ufalarak daha az merkezi hale gelmesi gerektiğini belirterek, Volkswagen'in yeniden ayakları üzerinde durabilmesi için bir "devrimden" ziyade "evrimin" gerekli olduğunu söyledi.sabah