Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

NISSAN TÜRKİYEDEKİ SATIN ALMA OPERASYONUNU TAMAMLADI

Japon otomotiv devi Nissan, Türkiye’deki kararlı büyüme stratejisi çerçevesinde, bu ülkedeki satış operasyonlarının kontrolünü tamamen kend...

Japon otomotiv devi Nissan, Türkiye’deki kararlı büyüme stratejisi çerçevesinde, bu ülkedeki satış operasyonlarının kontrolünü tamamen kendi bünyesine aldı. 

Sumitomo Corporation ile varılan anlaşma ve yetkili kuruluşların onayı ile Nissan Otomotiv A.Ş (NOAS) hisseleri, Nissan Motor Co. Ltd’e devroldu. 

Nissan, müşterilerine sunduğu hizmetlerin bu durumdan hiçbir şekilde etkilenmeyeceğini belirtti. Nissan, Türkiye’deki operasyonları için Sinan Özkök’ü Genel Müdür olarak atadığını duyurdu. 

Nissan’ın Afrika, Orta Doğu ve Hindistan bölgelerinin Başkanı ve Nissan’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Christian Mardrus, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Sinan Özkök 22 yıllık deneyimini Nissan’ın Türkiye’de büyümesi için kullanacaktır” dedi ve “Nissan, dünyanın en büyük 20 otomobil pazarından biri olan Türkiye’de, lider Japon markası olmayı hedefliyor. 

Biz, Türkiye’deki yıllık otomobil pazarının, bir milyon adede kadar çıkacağını öngörüyoruz” diye ekledi. Sinan Özkök, Nissan’a şirketin global partneri Renault’dan katıldı. 

Kariyerine Oyak-Renault Bursa’da 1993 yılında başlayan. 45 yaşındaki Özkök, daha sonra Oyak Renault Genel Merkezi’nde 4 yıl görev yaptı. 2001 yılında Fransa’daki Renault SAS’ta çalışmaya başlayan Özkök, 2007 yılında Türkiye’ye geri döndü. Aralarında Türkiye’nin en geniş bayi geliştirme ağına sahip Renault ve Dacia markalarının Satış ve Şebeke Direktörlüğü görevi de dahil olmak üzere bir çok üst düzey pozisyonda yer aldı.

1 Ekim tarihi itibariyle yürürlüğe giren atama hakkında konuşan Nissan Orta Doğu Genel Müdürü Samir Cherfan, “Sinan Özkök’ü Nissan Türkiye yeni Genel Müdürü olarak görmekten çok mutluyum. 
Özkök’ün deneyimini Türkiye’deki otomotiv pazarına taşıyarak, Nissan’ın ülkedeki faaliyetlerinin genişlemesinde kilit bir rol oynayacağına inanıyorum” dedi. Özkök, Nissan Orta Doğu Genel Müdürü Samir Cherfan’a bağlı olarak görev yapacak.