Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ RENAULT MEGANE FRANKFURT AUTOSHOWDA TANITILDI

Dünyada 6,5 milyon adetten fazla satılan Renault Megane’ın lansmanından 20 yıl sonra, Renault, ürün gamının kalbini yeniliyor ve 4. nesil Y...

Dünyada 6,5 milyon adetten fazla satılan Renault Megane’ın lansmanından 20 yıl sonra, Renault, ürün gamının kalbini yeniliyor ve 4. nesil Yeni Megane’ı gün yüzüne çıkarıyor. 


Yeni Megane, son derece rekabetçi bir segmentte, dinamik çizgileri, sıradışı öne ve arka far tasarımı ile dikkat çekiyor. Renault Sport genleri taşıyan GT versiyonu Yeni Megane ürün gamının başını çekiyor.
Dinamik, göze çarpan ve özenli bir dizayn Yeni far tasarımı ile öne çıkan ve son derece dengeli ölçüleriyle Yeni Megane her şeyden önce bir Renault. 
Yeni Megane, kaslı yapısı ve büyük dikey logo ile vurgulanan ön yüzü sayesinde Marka’nın tasarım genlerini alıyor. 

Yeni Megane, Renault Talisman çizgisinde, « C » şeklinde yanlara doğru uzanan farları ile ayrıcalıklı far tasarımı imzası barındırıyor. Arka kısımda, gece ve gündüz görülebilen bu ışıklı imza, aracın genişlik algısını arttırıyor. 


 « Yeni Megane’ın ilk başkışta, kompakt hatchback’lerin rekabetçi pazarında, rakiplerinden ayrılması esastı » Franck Le Gall. Megane 3’e göre 25 mm daha alçak, önde 47 mm, arkada 39 daha fazla genişlik ile Yeni Megane yola mükemmel oturuyor. 
28 mm daha uzun dingil mesafesi ve daha kısa arka dingil çıkıntısı ile sportif bir siluet çiziyor. « Öne doğru yönelen net ve sağlam hatlar yan yüzey üzerine çizildi. Özenle tasarlanmış çizgileri Yeni Megane’a dinamizm ve kişilik katıyor. » Franck Le Gall, dış tasarımcı. 

 Izgara yan çıtalar ve kapı kollarındaki krom ayrıntılar hemen göze çarpıyor. Kaput üstündeki ince çizgiler ön yüzün karakterini güçlendiriyor. Özel GT serisi lansmanla birlikte sunuluyor Yeni Megane GT’nin ön yüzü sportifliği yansıtıyor. Geniş hava giriş kanalı ve ızgaralar arı kovanı şeklinde yer alıyor. 

F1 dünyasından alınan, arkada krom iki egzos çıkışı Yeni Megane GT’nin tasarımını güçlendiriyor. Yeni Megane GT arkada, kanatlarda ve önde « Renault Sport » logosu taşıyor. Bu sportif versiyona özel « Iron Mavi » renk seçeneği önde ve yan aynalarda « Dark Metal » dokunuşu Yeni Megane’ın GT dünyasına aidiyetini güçlendiriyor. 

Yeni Megane GT Renault Sport tarafından özel olarak geliştirilmiş 18ʺ elmas kesimli alüminyum jantlar ile sunuluyor. Frankfurt’ta, Yeni Megane’ın ilk gösterimi gerçekleştiriliyor… Yeni Megane iç mekanı, bir üst sınıfa ait teknolojileri ve motor seçenekleri ile otomobilseverlerle buluşuyor.