Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YAZIN SON TATİLİNDE ARAÇ KİRALAMA SEKTÖRÜ ATAĞA GEÇTİ

Yaz tatilinin son günlerine denk gelen Kurban Bayramı sayesinde turizm sektörü oldukça hareketli günler geçiriyor.  Yurtdışından gel...

Yaz tatilinin son günlerine denk gelen Kurban Bayramı sayesinde turizm sektörü oldukça hareketli günler geçiriyor. 

Yurtdışından gelen yabancı turist adetlerindeki düşüş nedeniyle sönük geçmesi beklenen 2015 yaz sezonu, iç turizm sayesinde hareketlenerek biraz da olsa yüzleri güldürdü. 

Kurban Bayramı’nın Eylül sonuna denk gelmesi ve okulların bayram sonrası açılacak olması yaz sezonunu Eylül ayı sonuna kadar uzattı. Yerli turist sayısındaki artışın yurtdışı potansiyelindeki kaybı telafi etmesiyle turizm sektöründe yoğunluğun en fazla yaşandığı alanlardan biri de araç kiralama oldu. 

Kurban Bayramı tatilinde yaklaşık 25 bin kiralık aracın yollarda olması beklenirken birçok araç kiralama firması rezervasyonlarını günler öncesinden kapattı. Dünyanın ilk araç kiralama markası olan Hertz’in Türkiye Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı ve sektördeki hareketliliği şöyle değerlendiriyor: “Her sene Ağustos ayında son bulan yaz sezonu 2015’te önceki yıllardan farklı olarak Eylül ayı sonuna kadar uzamış oldu. 
Kurban Bayramı’nın Eylül sonuna denk gelmesi ve okulların bayram sonrasında açılacak olması Eylül ayını hareketlendiren en önemli etkenler. Ayrıca Eylül ayında fiyatların yüksek sezona göre daha uygun olması, hava ve deniz sıcaklıklarının en ideal seviyelerde olması da Eylül ayını hareketlendiren diğer etkenler arasında yer alıyor. 

Bu hareketlenmeye bağlı olarak araç kiralamaya olan talep de hayli arttı. Araç kiralama sektörünün Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nı da yüzde yüz dolulukla geçireceğini öngörüyoruz. Kurban Bayramı tatilinde Hertz olarak üç bin aracımız yollarda olacak. Sektör bazında baktığımızda ise toplamda 25bin kiralık aracın yollarda olması bekleniyor. 

Yoğun talep üzerine, Hertz olarak biz bazı bölgelerdeki rezervasyonlarımızı haftalar öncesinden kapattık. Kurban Bayramı’nda araç kiralama trafiğinin en yoğun yaşanacağı yerler havaların güzel gitmesi sebebiyle Bodrum, Antalya ve İzmir gibi sahil şeridi olacak. 

Ayrıca Trabzon ve Gaziantep şubelerimizde yaşanan araç kiralama taleplerindeki artış kültür ve doğa turizmine yönelenlerin de arttığını gösteriyor.” Hertz Türkiye ve hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için www.hertz.com.tr adresi ziyaret edilebilir.