Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HYUNDAI’NİN EN BAŞARILI TEKNİSYENİ SERVİS OLİMPİYATLARI İÇİN KORE YOLCUSU

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ve geleneksel olarak her iki yılda bir gerçekleştirilen “Hyundai Teknisyenler Olimpiyatı”, 28-29 Temmuz 2015 ...

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ve geleneksel olarak her iki yılda bir gerçekleştirilen “Hyundai Teknisyenler Olimpiyatı”, 28-29 Temmuz 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. 

Önceki yıllarda Hyundai’nin global olimpiyatlarında dünya ikinciliğini ve üçüncülüğünü elde eden, “Şase ve Arıza Bulma” dalında da birer kez dünya birinciliği ve üçüncülüğü kazanan Türk teknisyenler, bu yıl şampiyonluk parolasıyla Güney Kore’deki olimpiyatlara katılacaklar. 

Shell’in katkılarıyla gerçekleştirilen “9. Hyundai Ulusal Teknisyenler Olimpiyatı”na, tüm Türkiye’de faaliyet gösteren Hyundai Yetkili Servisleri’nden 120 teknisyen katıldı. Yapılan ön elemeler sonucunda belirlenen 10 finalist, 28 Temmuz’da sınava girme hakkını elde etti. 
Teorik sınav, motor mekanik, elektrik, otomatik şanzıman ve motor işletim sistemi uygulaması ana başlıklarını içeren 5 farklı istasyonda yaklaşık 7 saat süren pratik uygulama sınavından geçtiler. 

Zorlu maratonun ardından Hyundai Teknisyenleri arasında birinciliği Adana Ertuğrul Otomotiv’den Eyüp Uysal, ikinciliği İzmir Çakırlar Otomotiv’den Özdemir Yapar ve üçüncülüğü de Mersin Derya Otomotiv’den Harun Koç kazandı. 9. Hyundai Ulusal Teknisyenler Olimpiyatı’nda dereceye giren başarılı teknisyenlerin ödülleri, 29 Temmuz 2015 tarihinde düzenlenen bir organizasyonla sahiplerine verildi. 

Birinciliği kazanan Eyüp Uysal ödülünü Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker’den alırken, Ekim ayında Kore’de düzenlenecek Hyundai Dünya Teknisyenler Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edecek olmanın haklı gururunu da yaşadı. 

Hyundai’nin “Müşteri Memnuniyetinde 1 Numara Olmak” hedefiyle çalışmalarını paralel olarak sürdüren Hyundai Akademi, verdiği eğitimler ve düzenlendiği yarışmalar sayesinde, yetkili servislerde çalışan yaklaşık 500 teknisyenin gelişimlerine katkı sağlıyor.