Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

LASSA YOLA SAĞLAM ÇIK PROJESİ İLE İSTANBULLU ŞOFÖRLERLE BULUŞACAK

Brisa’nın lastik sektöründe 41’inci yılını kutlayan markası Lassa, uzun yol sürücülerini daha sağlıklı bir yaşama teşvik etmek için beş yıl...

Brisa’nın lastik sektöründe 41’inci yılını kutlayan markası Lassa, uzun yol sürücülerini daha sağlıklı bir yaşama teşvik etmek için beş yıl önce hayata geçirdiği ‘Yola Sağlam Çık’ projesi kapsamında 2015 Türkiye turunun son durağı olan İstanbul 17-18 Haziran tarihlerinde gerçekleştirecek. 

32 şehide 44 farklı noktada uzun yol şoförleriyle bir araya gelecek olan Lassa ‘Yola Sağlam Çık’ ekibi, İstanbullu uzun yol şoförleri ile bir araya gelerek doğru beslenme ve düzenli egzersiz konularında yönlendirmelerde bulunacak. 

Lastik sektöründe 41inci yılını kutlayan Lassa, ilk defa 5 yıl önce hayata geçirdiği ‘Yola Sağlam Çık’ adlı sosyal sorumluluk projesiyle bir kez daha Türkiye turu başlattı. 

Türkiye turu kapsamında 32 şehir 44 farklı noktayı ziyaret edecek olan Lassa ‘Yola Sağlam Çık’ ekibi; sağlıklı beslenmeden fiziksel egzersizlere kadar birçok farklı konuda ağır vasıta ve uzun yol sürücülerini bilgilendiriyor. 

Lassa “Yola Sağlam Çık” ekibi, 17 Haziran Çarşamba ve 8 Haziran Perşembe günü Akçansa’da uzun yol şoförleriyle bir araya gelecek. Uzmanlardan uzun yol sürücülerine tavsiyeler Proje kapsamında uzun yol sürücüleriyle birebir görüşen Lassa ‘Yola Sağlam Çık’ ekibi, fiziksel sorunların önüne geçebilmek adına sürücülere birkaç önemli tüyo verdi. 

Spor eğitmeni sabah uyanıldığında küçük egzersiz hareketleriyle kasları esnetmenin ve uzun yoldayken 2-4 saatte bir mola vererek, yürüyüş ve açma-germe hareketleriyle kasların kasılmasını önlemenin önemine vurgu yaparken; beslenme uzmanı ise aşırı yağlı ve şekerli yiyeceklerden uzak durulması, bunların yerine daha hafif ve besin değeri yüksek gıdaların tercih edilmesi gerektiğini belirtti. 

Lassa ‘Yola Sağlam Çık’ kampanyası çerçevesinde yapılan ölçüm, test ve değerlendirmelerden faydalanan uzun yol şoförlerine, kendilerine özel tavsiyelerin de yer alacağı bir sağlıklı yaşam rehberi hediye ediliyor. 

Sürücüler, eğitimlerin yanı sıra tavla, langırt ve sumo güreşi gibi eğlenceli aktivitelere de katılarak gün içinde yol yorgunluğunu atma ve bir mola alma imkanı buluyor.