Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

LASSA FC BARCELONA KULÜBÜNÜN GLOBAL RESMİ PARTNERİ OLDU

60’dan fazla ülkede araç sahipleri ve sürücülerle buluşan Türkiye’nin lider lastik markası Lassa, küresel marka olma yolculuğunda dünyanın ...

60’dan fazla ülkede araç sahipleri ve sürücülerle buluşan Türkiye’nin lider lastik markası Lassa, küresel marka olma yolculuğunda dünyanın en başarılı spor kulüplerinden FC Barcelona ile işbirliğine imza attı. 


4 yıllık dönemi kapsayacak ve 1 Haziran 2015’te yürürlüğe giren anlaşma kapsamında Lassa, FC Barcelona Kulübü’nün “Global Resmi Lastik Partneri” olarak anılacak. Anlaşma ile ayrıca kulübün basketbol, hentbol, futsal ve tekerlekli paten hokeyi takımlarının resmi isimleri “FC Barcelona Lassa” olarak kullanılacak. 

4 yıllık anlaşma süresince Lionel Messi, Neymar Jr., Luis Suárez, Andrés Iniesta, Juan Carlos Navarro, Víctor Tomàs, Sergio Lozano, ve Aitor Egurrola gibi dünyaca ünlü FC Barcelona yıldızları, reklam filmleri dahil tüm Lassa iletişim çalışmalarında yer alabilecek. 

Bu anlaşma ile Lassa, bir spor kulübünün tüm salon sporlarının isim sponsorluğunu üstlenen ilk Türk markası olarak tarihe geçti. Ayrıca, FC Barcelona ile birden fazla spor branşında küresel işbirliği yapan ikinci marka unvanını kazandı.

Türkiye’nin lider, Avrupa’nın yedinci en büyük lastik üreticisi Brisa’nın markası Lassa ile dünyanın en ünlü ve başarılı spor kulüplerinden FC Barcelona arasındaki anlaşma 2 Haziran’da Barselona’da imzalandı. 
Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman ve FC Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu tarafından dünyaya duyurulan anlaşma, spor pazarlaması alanında bir Türk markası tarafından global ölçekte yapılmış en kapsamlı iş birliklerinden biri oldu. 

Anlaşmanın resmi imza töreni ise, 2015-16 futbol sezonunun başlangıcı olacak Ağustos ayında, FC Barcelona’nın stadı Camp Nou’da, FC Barcelona ve Brisa Bridgestone Sabancı Lastik A.Ş.’nin üst düzeyde temsil edildiği bir etkinlikle yapılacak. 

115 yılı aşkın tarihiyle Barselona kentinin sembolü haline gelen ve kentin ekonomisinin %1,2’lik kısmını tek başına üreten FC Barcelona Kulübü, başarıda sürdürülebilirlik yaklaşımı, gelenekselleşmiş takım değerleri, altyapı kültürü ve toplumsal duyarlılığının ürünü olan sosyal kampanyalarıyla da dünya spor endüstrisine örnek teşkil ediyor. 

Bu anlaşması, FC Barcelona’nın “Saygı”, “Çaba”, “Hırs”, “Takım Çalışması” ve “Alçak Gönüllülük” ilkeleriyle özetlediği “Bir Takımdan Fazlası” misyonuyla Brisa’nın sürdürülebilirlik vizyonu ve Lassa’nın “Sağlamsa Lassa” marka konumlandırmasının küresel yolculuğunun doğal olarak örtüştüğü yeni bir değerler bütününü temsil ediyor. 

Dört takımın adı “FC Barcelona Lassa” olacak Lassa, 1 Haziran 2015 – 30 Haziran 2019 dönemini kapsayan bu anlaşmayla sadece FC Barcelona’nın “Global Resmi Lastik Partneri” olmakla kalmıyor, aynı zamanda FC Barcelona’nın salon sporları branşlarındaki dört takımına da ismini veriyor. 

Anlaşmaya göre basketbol, hentbol, futsal ve tekerlekli paten hokeyi takımları, 2015-16 sezonundan başlayarak 4 sezon boyunca maçlarına “FC Barcelona Lassa” ismiyle çıkacak.

Ortaklık sonucunda Lassa, FC Barcelona kulübünün birden fazla spor branşına destek veren ikinci marka olarak tarihe geçti. FC Barcelona’nın futbol, basketbol ve hentbol takımlarında oynayan Lionel Messi, Neymar Jr., Luis Suárez, Andrés Iniesta, Juan Carlos Navarro, Víctor Tomàs, Sergio Lozano, ve Aitor Egurrola gibi dünyaca ünlü yıldızları, reklam filmi dâhil tüm Lassa iletişim çalışmalarında yer alacak. 

Navarro ve Tomić gibi sporcuların taşıdıkları formanın göğsünde dört yıl boyunca Lassa markası da yer alacak. Bayman: “Bu, bir vizyon ortaklığı” Lassa’nın imzaladığı anlaşmanın dünyaca ünlü bir kulübün ismi ile özdeşleşmesi açısından büyük önem taşıdığına dikkat çeken Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, işbirliğini şöyle değerlendirdi: “FC Barcelona, dünyanın en çok sevilen ve takip edilen kulüplerinden biri. 

Sportif başarılarının yanında sosyal vizyonu, güçlü altyapı kültürü ve geleneksel takım değerleriyle de dünyanın örnek spor kulüpleri arasında. FC Barcelona’nın köklü değerlerinin; insana ve çevreye saygılı, sürdürülebilir gelişimi odağına alan Brisa değerleriyle örtüştüğüne inanıyoruz. Brisa olarak, Türkiye lastik sektöründeki lider markamız Lassa’nın adının FC Barcelona’ya çok yakıştığını düşünüyoruz. 

Bugün 60’ı aşkın ülkede araç sahipleri ve sürücülerle buluşan Lassa markamız, bu işbirliği ile yurt dışı pazarlarda ülkemizi gururla temsil etmeye devam edecek. Tıpkı Brisa gibi sosyal sorumluluk değerlerine bağlı FC Barcelona’nın Lassa markamızla güç birliğinden doğacak yeni projeler için şimdiden heyecan duyuyoruz” dedi. 

Faus i Santasusana: “Kulübümüzün branşları için tarihi bir anlaşma” FC Barcelona Başkan Yardımcısı ve Finans ve Strateji Departmanı Başkanı Javier Faus i Santasusana anlaşma hakkında şu değerlendirmede bulundu: “Bugün FC Barcelona’nın profesyonel branşları için büyük bir gün. Kulübümüzün tüm branşları için global partnerler arayışındaydık. 

Birçok spor dalında başarıyı hedefleyen takımımızın gücüne katkı sağlayacak bir partneri bulduğumuz için büyük mutluluk duyuyoruz. Bundan iyi bir partner edinemezdik. Lassa, Türkiye ekonomisinin en büyük markalarından biri. FC Barcelona da Türkiye’de büyük bir takipçi kitlesine sahip. Halihazırda Türkiye’de birçok önemli ortakla işbirliği içerisindeyiz. 

Bu anlaşma Lassa’nın global gücüyle bizi tüm dünyadaki hayranlarımıza daha da yakınlaştıracak. Tüm branşlarımızı olumlu yönde etkileyecek ve takımımıza destek olacak bu anlaşmanın ‘Bir Takımdan Fazlası’ sloganımızla da örtüştüğüne inanıyoruz.”