Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

GAZ TÜRKİYE PANELVAN VE MİNİBÜS ÜRETİMİNEDE BAŞLIYOR

Rusya’nın en büyük ticari araç markası olan ve Mersa Otomotiv Distribütörlüğü’nde Türkiye’de de üretim yapan GAZ, Gazelle Next’in tek ve çi...

Rusya’nın en büyük ticari araç markası olan ve Mersa Otomotiv Distribütörlüğü’nde Türkiye’de de üretim yapan GAZ, Gazelle Next’in tek ve çift kabin kamyonetlerinden sonra panelvan ve minibüs versiyonlarını da üretmeye başlayacak. 

2015 yılının son çeyreğinde 9,5 m3,11,5 m3 ve 13,5 m3 olmak üzere 3 tip panelvanın yanı sıra 9 kişilik,14 kişilik ve 16 kişilik minibüsler de Sakarya’daki fabrikasında üretilip Türkiye pazarına sunulacak. 

Çok amaçlı, her türlü yük ve yolcu taşımaya yönelik olarak üretilecek van ve minibüs serisi, yine avantajlı fiyatları, düşük işletme maliyeti, 3 yıl veya 150 bin kilometre garantisi, 20 bin kilometre bakım aralığı ve yakıt ekonomisine sahip olacak. 
Euro 5 normlarına uygun, 150 beygirlik güçlü Cummins turbo 2,8 lt. dizel motor, ZF direksiyon sistemi, Bosch ABS fren sistemi, Tırsan Kardan, HL Jantaş, Lassa gibi dünyaca ünlü yerli ve yabancı komponentlerle üretilecek olan Gazelle Next panelvan ve minibüsler, kolay sürüş imkanı ile her türlü ağır yol koşullarına uyumuyla dikkat çekecek. 

Sürücü ve yolcu rahatlığını sağlayan ferah iç kabin imkanı sunan Gazelle Next, konforu ve fonksiyonel teknik çözümleri ile de tüm beklentileri karşılayacak. 

Hidrolik direksiyonu, ısıtmalı-elektrikli dikiz aynaları, hız sabitleyici, joystick vites ve yol bilgisayarı ile Gazelle Next van ve minibüs serisi en gelişmiş teknolojik donanımlarıyla öne çıkacak. Mersa Otomotiv tarafından Sakarya’da üretilen Gazelle Next ticari araçlar, Türkiye’deki 25 bayi ve 44 yetkili servis ile hizmet sunuyor.