Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CONTİNENTAL VE TEGETA MOTORSDAN İŞBİRLİĞİ

Continental Türkiye ile Gürcistan’ın güçlü kuruluşlarından Tegeta Motors güçlerini birleştiriyor. İşbirliği kapsamında; Continental lasti...

Continental Türkiye ile Gürcistan’ın güçlü kuruluşlarından Tegeta Motors güçlerini birleştiriyor. İşbirliği kapsamında; Continental lastikleri şimdi de Tegeta Motors’un Gürcistan’daki yüksek kalitede hizmet veren mağazaları üzerinden kullanıcılarıyla buluşacak. 

Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental’in Türkiye’deki operasyonlarını üstlenen Continental Türkiye, Continental’in 2025 vizyonu kapsamında bulunduğu pazarlardaki varlığını güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. 

Firma, son olarak Gürcistan’ın güçlü kuruluşlarından Tegeta Motors’la distribütörlük anlaşmasına imza attı. İşbirliği kapsamında, Tegeta Motors’un Gürcistan çapındaki 17 farklı lastik satışı ve araç servis noktasında Continental lastikleri tüketicilerle buluşacak. 
 Tegeta Motors evsahipliğinde Gürcistan’da, genel merkezlerinde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Continental Türkiye Genel Müdürü Ali Okan Tamer “Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Continental olarak, Avrupa’da sektörümüzün liderliğini üstleniyoruz. 

2025 vizyonumuz kapsamında genel büyüme stratejimizi çizerken en önemli önceliğimiz olarak Avrupa dışında büyümeyi belirledik. Continental olarak Avrupa’daki liderliğimizi dünya çapındaki kürsüye taşımayı hedefliyoruz. Gürcistan ve Türkiye’nin de bağlı bulunduğu EMEA bölgesi bizim için en önemli pazarların başında geliyor. 

Bu anlamda Avrupa'daki başarı öykümüzü bu bölgede de devam ettirmeyi ve pazardaki ihtiyaçları üst düzey teknoloji sahibi Continental lastik ve hizmet ağımızla karşılamayı, hatta taleplere yeni bir yön vermeyi hedefliyoruz” dedi. 

Konuyla ilgili Tegeta Motors Ticari Direktörü Giorgi Mshvildadze "Tegeta Motors bu yıl 20. yılına girdi. Şirketimiz her yıl dinamik biçimde gelişmesini sürdürerek bugün Gürcistan’daki otomobil dünyasının lideri oldu. Gürcistan’da olduğu gibi yurtdışında da şirketimiz yaygın biçimde biliniyor. 

Önceliğimiz müşterilerimize en yüksek kalitede ürün ve hizmetler sunmak. Dünyaca ünlü lastik markası Continental ile işbirliğine imza atmamızın nedeni de bu bakış açımız” sözleriyle işbirliğinin önemini vurguladı.