Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

GÜNEŞ ENERJİSİYLE ÇALIŞAN SCOOTER’I İLE TRAFİĞİ UNUTUN

Tayvanlı NanoWin Technology, “Dünyanın ilk katlanabilir solar elektrikli scooter”ını Türkiye’ye getiriyor.  NanoWin Technology’nin bu ...

Tayvanlı NanoWin Technology, “Dünyanın ilk katlanabilir solar elektrikli scooter”ını Türkiye’ye getiriyor. 

NanoWin Technology’nin bu ürettiği “Solar Elektrikli Scooter”, Türkiye’de ilk kez 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstinye Park’ta gerçekleştirilecek olan “Tayvan Doğa Dostu Ürünler Etkinliği” çerçevesinde kurulacak olan “Tayvan Çevre Dostu Ürünler Pavilyonu”nda tanıtılacak. 

Sadece 20 kilogram ağırlığındaki bu scooter CIGS solar teknoloji sayesinde CIGS solar modülleri ile güneş enerjisini elektriğe çeviriyor. 
“Solar elektrikli scooter”, bir dolu batarya ile 174 kilometre yol yaparak rakiplerine 4 katı fark atıyor. Sadece 20 kilogram ağırlığındaki, saatte 35 kilometre hıza çıkabilen ve çanta gibi taşınabilen “Birleşmiş Milletler Blueskaay Ödüllü " elektrikli scooter, dünyanın en inovatif tasarımları arasında gösteriliyor. 

Tayvan Ekonomik Bakanlığı (MOEA) tarafından düzenlenen ve Tayvan Ekonomi Bakanlığı Çevreci Ürünler Departmanı (GTPO) ve Tayvan Ticaret Merkezi (TAITRA) tarafından desteklenen etkinlikte tanıtılacak olan 17 doğa dostu üründen biri olan NanoWin Technology’nin bu ürettiği “Solar Elektrikli Scooter”, 16, 26 ve 35 kilometre olmak üzere 3 farklı hız seçeneğinde kullanılabiliyor ve 45 derecelik eğimleri rahatça aşabiliyor. 

Tayvanlı NanoWin Technology tarafından şık bir taşıma çantası ile birlikte sunulan ve su geçirmez motor ve batarya mekanizmasına sahip olan “Dünyanın ilk katlanabilir elektrikli scooter”ını kullanan sürücülerin trafik ve park etme gibi sorunları yok çünkü sürücü ulaşmak istediği yere vardığında, scooterını katlayarak gittiğe yere götürebiliyor.