Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

FIA AVRUPA KAMYON YARIŞLARINDA, YARIŞMACILAR YİNE GOODYEAR KAMYON LASTİKLERİ İLE YARIŞACAK

Goodyear, 2015 FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’na destek vermeye devam ediyor. Şampiyonada son 11 yıldır yer alan Goodyear, bu yıl ...

Goodyear, 2015 FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’na destek vermeye devam ediyor. Şampiyonada son 11 yıldır yer alan Goodyear, bu yıl da 10-Round 2015 serisinin tek lastik tedarikçisi olacak. 

Goodyear, FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’na peşpeşe 11 yıldır lastik tedarik ediyor. Nisan ayında İspanya’da gerçekleşecek olan yarış öncesi piste bayrak indirme geleneği ile Goodyear bu heyecan verici yarış serisinde tek kamyon lastiği tedarikçisi oldu. 

Goodyear’ın 315/70R22.5 ebadında kamyon yarışları için özel tasarlanan lastikleri, Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası düzenleme kurulu olan Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından onaylanan tek lastik olarak öne çıkıyor. Yarış sırasında 160km/saat hıza ulaşabilen lastikler, 5.4 tonluk yarış kamyonları için en iyi performansı sunmak üzere özel olarak tasarlanıp, geliştirildi. 

Bu lastikler Kamyon Yarışları Organizasyonu (TRO) tarafından FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası için tedarik edilecek. Goodyear Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Konvansiyonel Lastik Pazarlama Müdürü Benjamin Willot: “ Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın 11. yılında lastik tedarikçisi olmaktan dolayı çok mutluyuz. 

Bu işbirliği sayesinde standart kamyon lastiği gövdesini kullanarak imal ettiğimiz yarış lastikleri, kamyon lastiklerimizin kalitesini de göstermemize olanak sağlıyor. Yarışma meydan okuyucu koşullar altında çalışabilen kamyon lastikleri geliştirerek yenilikçi gücümüzü göstermemiz için harika bir platform” dedi. 

Goodyear’dan Kamyon Yarışları İçin Özel Lastikler Goodyear’ın 315/70R22.5 ebatındaki kamyon yarışlarına yönelik lastikleri yakıt tasarruflu ‘B’ sınıfı lastik etiketi derecesine eş değerde bir yuvarlanma direncine ve sadece bazı standart kamyon lastiklerinin erişebildiği1 bir ıslak zemin tutunma seviyesi olan ‘A’ sınıf etiket değerine sahiptir. 

Bu yıl 24-26 Nisan tarihlerinde Valensiya, İspanya turuyla başlayan 2015 FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın takvimi şöyle: • 16-17 Mayıs-Red Bull Ring-Avusturya • 23-24 Mayıs-Misano-İtalya • 20-21 Haziran-Nogaro-Fransa • 26-28 Haziran-Nürburgring-Almanya • 28-30 Ağustos-Most-Çek Cumhuriyeti • 5-6 Eylül-Hungaroring-Macaristan • 19-20 Eylül-Zolder-Belçika • 2-4 Ekim-Jarama-İspanya • 9-11 Ekim-Le Mans-Fransa