Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BMC DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından BMC, İDEF’te adeta şov yapacak. Fuarda 3’ü yeni toplam 6 adet aracını sergileyecek olan BMC, dü...

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından BMC, İDEF’te adeta şov yapacak. Fuarda 3’ü yeni toplam 6 adet aracını sergileyecek olan BMC, dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor. 

Türkiye’nin ve bölgenin savunma sanayi konusundaki en büyük fuarlarından biri olan IDEF’te BMC rüzgarı esecek. 6 araçla fuara katılacak olan BMC, fuarda 3 tanesinin açılış lansmanını gerçekleştirecek. 

Bugün İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde başlayan fuar ayın 8’ine kadar sürecek. BMC, Kirpi (6x6) Otomatik Silah Kuleli Mayına Karşı Korumalı Aracını, TOMA (Toplumsal Olaylara Müdahale Aracını), Zırhlı Otobüsünü, VURAN (Çok Amaçlı Zırhlı Araç) ve BMC (6x6) Taktik Tekerlekli Çekici Aracını 7. Salon, 703 A nolu stand alanında görücüye çıkaracak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Savunma Bakanı ve üst düzey konuklar 3 aracın açılışını hep birlikte yapacaklar. 

Yarım asırlık köklü bir geçmişe sahip olan BMC, otomotiv sanayindeki tecrübesini 1972 yılında savunma sanayine taşımış, ISO9001, NATO gizlilik ve Milli Gizlilik dereceli tesis güvenlik belgeleri ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilen üretim izin belgesi ile üretimini sürdürüyor. 

 Dünya ordularının yıldızı BMC, bu güne kadar üretimini gerçekleştirmiş olduğu 2 binden fazla Taktik Tekerlekli Araç ve 3 bin Lojistik Destek Aracı başta olmak üzere zırhlı personel taşıyıcı araçları ve özel üretim askeri araçlarıyla Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere dünya ordularının yıldızı haline geldi. 

BMC; yıllık 22 bin adet araç ve motor üretim kapasitesi, tamamı konusunun uzmanı yaklaşık 1.000 çalışanı, yenilenen kimliği, güçlenen yapısı ve yepyeni vizyonu ile ‘Bir dünya markası olma yolunda’ hızla ilerliyor. Ekonomiye 10 milyar dolarlık katma değer Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC, 1964 yılında İzmir’de kuruldu. 

Tasarım, Ar-Ge, mühendislik, üretim, satış ve satış sonrası hizmetleri kendi bünyesinde barındıran BMC, üretime başladığı ilk günden bu yana, 300 bin adedi geçen araç üretimi ile Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağladı. 

Kuruluşunun 50. yılını gururla kutlayan BMC, İzmir’deki 200 bin metrekare alana sahip, entegre tesislerinde ticari ve özel araç üretiminin her alanında çözümler üretmeye devam ediyor. 

Kuruluşundan günümüze, 700’ün üzerinde konfigürasyonda araç, (çekici, ağır, orta ve hafif kamyon, kamyonet, minibüs, midibüs, otobüs, taktik tekerlekli ve mayına karşı korumalı zırhlı askeri araçlar) yedek parça, motor ve döküm parçaları üretimi yapan BMC, başta Avrupa Birliği üyesi ülkeler olmak üzere 80’i aşkın ülkeye de ihracat gerçekleştiriyor.